«Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх»
Олесь Гончар
Вже понад два десятки років поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови.
Навчальний центр Морської охорони має добру традицію цього дня – написання тематичних диктантів, які мають на меті заохотити і згуртувати навколо краси української мови.
Як постійний персонал центру, так і курсанти підготовки строкової служби із задоволенням підтримали акцію всеукраїнського єднання.
Із дотриманням карантинних обмежень в навчальному класі центру цьогорічні диктанти «Генетичний код нації» та «Мова – наш всенародний скарб» зачитала методист навчально-методичної групи Людмила ПОПОЗОГЛО.
«Основна мета заходу – не тільки перевірка грамотності, а можливість продемонструвати свою солідарність з ідеєю, що мова об’єднує, що всупереч всім перешкодам, ми єдині і непереможні», – надихнула Людмила Вікторівна всіх бажаючих випробувати себе.
«Таке дивовижне святкове і хвилююче відчуття. Ми разом пишемо диктант. І дійсно цікаво, в епоху швидкодруку й тотальних скорочень в сучасних гаджетах, відчути неспішний ритм і мелодику співучої української мови. Цікаво, відповідально і приємно. Бо відчуваєш причетність до збереження національного скарбу, з яким треба вміти поводитись, аби не втратити, не зіпсувати, а покращувати й збагачувати», – поділилася враженнями відповідальний виконавець Марія Бондаренко, яка вперше долучилася до написання диктанту.
Хвилювання вже позаду, диктанти написані, роботи здані кваліфікованим викладачам, з якими потім і успіхам порадіють, і помилки розберуть.
Адже маючи достатню озброєність й високу бойову підготовку морські прикордонники усвідомлюють, що патріотизм, свідоме збереження національних багатств і своєї власної національної ідентичності – є запорукою надійного захисту кордону.
Поки живе мова − житиме й народ!