1. /
  2. Новини
  3. /
  4. СВІТОВА СПІЛЬНОТА МАЄ РОЗУМІТИ...

СВІТОВА СПІЛЬНОТА МАЄ РОЗУМІТИ МАСШТАБИ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗЛОЧИНІВ РОСІЇ

Підірвавши Каховську ГЕС росія спричинила найбільшу екологічну катастрофу з часів Чорнобиля. Незворотні наслідки цього екоциду відчує весь Європейський континент.

На цьому у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату наголосила українська делегація.

Боннська конференція зі зміни клімату – це міжнародна зустріч, де країни-учасниці напрацьовують спільне бачення щодо послаблення глобальної кліматичної кризи та готують основу для прийняття державами кліматичних рішень на СОР28, яка цьогоріч відбудеться в ОАЕ.

Із партнерами України, що входять до Парасолькової переговорної групи, а це – 11 країн, серед яких зокрема США, Великобританія та Японія, українська делегація формує спільну позицію щодо висвітлення питань негативних наслідків для довкілля через терористичні дії росії на Каховський ГЕС.

📚На Конференції українська делегація представила звіт з викидів парникових газів, спричинених російською збройною агресією за перші 12 місяців повномасштабної війни. Дослідження було проведене за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ), Швеції, Європейського кліматичного фонду та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи.

За підрахунками експертів, за рік повномасштабної війни у довкілля потрапило понад 119 мільйонів тонн парникових газів. Це майже рівнозначно обсягу викидів Бельгії за рік. Сюди увійшли як прямі викиди від бойових дій, так і спричинені ними пожежі та майбутня відбудова.

📃Крім того, під час Конференції українська делегація заблокувала розгляд низки документів, які містять чи посилаються на звітну інформацію від росії, до якої включена статистика тимчасово окупованих територій України.

Військова агресія росії ставить під загрозу не лише екологічну безпеку України, наслідки відчуватимуться і за її межами. Тож ми маємо докладати спільних зусиль із міжнародною спільнотою для притягнення росії до відповідальності за вчинені злочини.

Боннська конференція зі зміни клімату триватиме до 15 червня включно, тож ми інформуватимемо про її хід.