1. /
  2. Новини
  3. /
  4. СТАН ЛІСІВ ДУНАЙСЬКОГО БІОСФЕРНОГО...

СТАН ЛІСІВ ДУНАЙСЬКОГО БІОСФЕРНОГО ЗАПОВІДНИКА

Сьогодні, 5 лютого, відбувся виїзд першого заступника голови Ізмаїльської РД(В)А Сергія Проданова, заступниці голови Ізмаїльської РД(В)А Ірини Холостенко для участі в робочій групі з вивчення питання щодо здійснення господарської діяльності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду Одеської області для обстеження території, природних об’єктів та санітарного стану лісів Дунайського біосферного заповідника НАН України на території Вилківської територіальної громади.

Ізмаїльська районна державна адміністрація Одеської області вже повідомляла, що після безпрецедентного буревію 26 листопада 2023 року, коли на метеостанції м.Вилкове був зареєстрований рекордний за роки спостережень вітер силою 35 м/с, по всій площі Вилківського лісництва відбулося масове повалення кримських сосен. Керівництво Ізмаїльської райдержадміністрації вже відвідувало цю територію 19 січня 2024 року, проте враховуючи масштабність проблеми її необхідно було розв’язувати на обласному рівні.

Тому сьогодні територію Вилківського лісництва обстежували представники Головного управління ДСНС в Одеській області, профільних Департаментів Одеської обласної державної адміністрації, екологічної інспекції в Одеській області, Ізмаїльської райдержадміністрації, Дунайського біосферного заповідника та Вилківського лісництва. Обстеження комісією та складання відповідного акту необхідне для розгляду на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації або на Раді оборони Одеської області.

Були розглянуті різні варіанти ліквідації наслідків цього стихійного лиха. Зокрема, тут можуть бути організовані суспільні роботи, учасники яких будуть оформлені через Центр зайнятості та отримувати заробітну плату.

Також ретельно був оглянутий ботанічний заказник «Ліски» площею 107 га, де наслідки буревію найбільші, але існує особливий режим використання цієї території і необхідно дотримуватись певної законодавчої процедури. Вирішено, що в 10-деннний термін представники Вилківського лісництва за допомогою фахівців Дунайського біосферного заповідника визначать обсяги повалених дерев та частину, яку займає ділова деревина. Після рішення вищезазначеної обласної комісії можна буде приступати до ліквідації наслідків лиха.

Також відбувся конструктивний обмін думками, як далі повинна розвиватись ця територія. Адже сосна кримська через значні кліматичні зміни та численні хвороби вже не може рости в нашому регіоні. Необхідно відновлювати місцеві види дерев та чагарників, детальний перелік яких буде підготовлений фахівцями різних установ.