1. /
  2. Новини
  3. /
  4. економіка
  5. /
  6. ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ РАЙОН З РОБОЧИМ...

ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ РАЙОН З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛИ НАЧАЛЬНИК ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МАКСИМ МАРЧЕНКО, ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ГРИГОРІЙ ДІДЕНКО, ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ТА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

В Ізмаїлі відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань стану водойм та водосховищ Ізмаїльського району, в якій брали участь Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, керівництво Ізмаїльської та Болградської військових районних адміністрацій, голови Вилківської громади Матвій Іванов, Ренійської громади Ігор Плєхов, Сафʼянівської громади Наталія Тодорова, Суворовської громади Олег Босікевич, Кілійської громади Вʼячеслав Чернявський, депутати місцевих рад, прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Олександр Сара, керівники та представники підприємств, організацій Ізмаїльського та Болградського районів.

Начальник ООВА Максим Марченко зазначив, що з 45 озер Одеської області 8 прісноводних Придунайських (Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал, Саф’яни, найбільші порівняно з іншими водоймами області) та водотоки до них з річки Дунай зазнали значного негативного впливу як через недосконале управління та експлуатацію у попередні роки, так і зміни клімату.

Існуюча система протипаводкового захисту на українській ділянці нижнього Дунаю – це захисні дамби загальною протяжністю 225 км та 13 основних шлюзів-регуляторів.

Канали експлуатуються понад 60 років, замулені і заросли рослинністю, потребують робіт з розчищення.

В аварійному стані – захисна дамба на Дунаї, що створює загрозу питному водозабору Ізмаїла.

В рамках наради заслухали загальну інформацію щодо стану водойм, водосховищ та захисних споруд Ізмаїльського району, а також інформацію щодо заходів, спрямованих на безаварійний пропуск високих вод річки Дунай та забезпечення водними ресурсами населення та сільськогосподарських виробників, які необхідно виконати в зоні діяльності Болградського міжрайонного управління водного господарства.

Питаннями порядку денного стали План відновлення, ремонту шлюзів та розчистки каналів Кілійського міжрайонного управління водного господарства для підтримання належного рівня води в придунайських водосховищах, заходи, спрямовані на безаварійний пропуск високих вод річки Дунай та забезпечення водними ресурсами населення та сільськогосподарських виробників, які необхідно виконати протягом 2023 року в зоні діяльності Ізмаїльського управління водного господарства, вплив рівнів води у водоймах на економічну обґрунтованість та життєдіяльність рибного господарства та екологію Придунав’я та значення сектору зрошення та дренажу для сільгоспвиробників Ізмаїльського району та України.

Максим Марченко наголосив, що обласна військова адміністрація приділяє пріоритетну увагу вирішенню проблемних питань стану водойм та водосховищ, адже природно-кліматичні умови півдня Одещини значно впливають на кількість та якість води в зазначених водоймах Придунав’я. Важливо, що вода з них використовується для потреб фермерських господарств і населення регіону, зокрема для зрошення і питного водопостачання. Водойми також використовуються для ведення рибного господарства і рекреаційних цілей.

Очільник Одеської ОВА доручив розлянути варіанти наповнення водою озера Ялпуг. Також заплановано відновлення та ремонт шлюзів в водоймищах Саф’янівської громади для підтримання належного рівня води в придунайських озерах.

Ще одним «водним» питанням став стан Білгородського каналу, єриків та кладок в місті Вилкове.

Учасники візиту в районі села Нова Некрасівка Сафʼянівської громади оглянули стан озер Кугурлуй та Ялпуг, а в селі Камʼянка зустрілися з внутрішньо переміщенними особами, де обговорили питання соціальної підтримки, надання гуманітарної допомоги та працевлаштування.