СЬОГОДНІ ГОВОРИМО ПРО ФІШИНГ
Друзі, шахраї маскують фішингові посилання різними способами. Вони користуються навіть сервісами скорочених посилань. Зловмисники часто використовують такі сервіси, як: “Bitly”, “Cuttly”, тому будьте обережні, коли натискаєте на ці посилання. Ми та #КіберПес 🐶 зробили мозковий штурм та зібрали для вас поради, як перевіряти скорочені посилання.
Отже, перед тим, як натискати на скорочене посилання, зробіть такі кроки.
1️⃣ Дізнайтеся повне посилання.
🔸 Використовуйте сервіс “Unshorten.it (https://unshorten.it/)”: для отримання повної адреси ресурсу та інформації про потенційні загрози.
🔸 Переконайтеся, що домен виглядає надійно. Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів з орфографічними помилками або випадковими символами.
2️⃣ Перевірте репутацію ресурсу, на який можна перейти за посиланням.
🔸 Виконайте пошук у Google за повним посиланням. Шукайте відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми.
🔸 Перевірте вебсайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, “VirusTotal (https://www.virustotal.com/gui/home/upload)”.
3️⃣ Використовуйте розширення браузера.
🔸 Установіть розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io. Це розширення може попередити вас, перш ніж ви перейдете за підозрілим посиланням.
4️⃣ Будьте обережні з невідомими джерелами.
🔸 Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, з електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів.
5️⃣ Довіряйте своїй інтуїції.
🔸 Якщо щось здається занадто хорошим, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є. Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки або інші привабливі можливості.
Будьте пильними до скорочених посилань.
Бережіть себе та свої гроші! 🫶