ШІСТЬ КРАПОК, ЯКІ КОЛИСЬ ЗМІНИЛИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Сьогодні Всесвітній день абетки Брайля (https://bf.in.ua/calendar/next-month-date) – рельєфно-крапкового тактильного шрифту, в основі якого лежить комбінація із шести крапок. Їх різне розташування дозволяє створювати літери, цифри, розділові знаки, які люди з порушеннями зору «читають» на дотик.
Шість крапок як провідники у світ нових знань для українських школярів
Для учнів, які мають порушення зору, в Україні на регулярній основі виготовлятимуться підручники шрифтом Брайля. Це відбувається у межах флагманського проєкту «Освіта для всіх», який Міністерство освіти і науки України реалізує на виконання ініційованої першою леді Олена Зеленська Національної стратегії безбарʼєрності.
У 2023 році було надруковано 30 тисяч таких підручників, які уже доставлені до обласних книжкових баз. У 2024 році планується друк понад 37 тисяч примірників.
Як зазначила у своєму дописі (https://t.me/FirstLadyOfUkraine/4987) перша леді, до адаптації підручників залучили експертів зі спеціальної педагогіки, які мають професійні компетентності та практичний досвід. Адже підручник рельєфно-крапковим шрифтом має передавати графіки, рисунки, формули, карти без зміни змісту й складності навчального завдання та обов’язково містити повний матеріал, без скорочення.
Крок за кроком рухаємося до усунення будь-яких бар’єрів в освіті, аби кожен школяр і школярка мали рівні можливості без меж.