1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Східна Україна отримала додаткові...

Східна Україна отримала додаткові 3,5 млн євро гуманітарної допомоги від ЄС

Європейська Комісія оголосила про виділення додаткових 3,5 млн євро гуманітарної допомоги для підтримки вразливих верств населення, які постраждали від конфлікту на Cході України. Через пандемію COVID-19 гуманітарна ситуація погіршилась, що призвело до ще більшої нестабільності та вразливості населення. У 2021 році Єврокомісія виділила 29 млн євро гуманітарної допомоги для Сходу України.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич заявив: «Люди на сході України продовжують жити в страху та боротися за задоволення своїх основних потреб. Пандемія коронавірусу погіршила ситуацію, особливо серед людей похилого віку, які часто належать до найбільш вразливих категорій населення. Це додаткове фінансування допоможе їм отримати доступ до медицини та предметів першої необхідності, а також підготуватися до зими, що наближається. ЄС буде підтримувати людей на сході України стільки, скільки це буде потрібно, але лише встановлення постійного миру може забезпечити реальне вирішення проблеми».

Додаткові 3,5 млн євро допоможуть найбільш вразливим верствам населення, у тому числі людям похилого віку та особам із інвалідністю, задовольнити свої основні потреби. Вони також будуть направлені на забезпечення доступу до медицини і отримання психосоціальної та психологічної допомоги. Допомога надійде вразливому населенню  по обидва боки лінії зіткнення.

Довідково

З березня 2014 року від конфлікту на сході України постраждало понад 5,2 млн людей, 3,4 млн з яких все ще потребують гуманітарної допомоги по обидва боки лінії зіткнення. Люди зазнають труднощів із забезпеченням засобів до існування та доступом до їжі, тоді як психічне здоров’я та психосоціальна ситуація також погіршуються.

Пандемія коронавірусу створила додаткове навантаження на і без того важкий стан цивільного населення. Люди похилого віку, які проживають у районах, вражених конфліктом, і складають третину населення, особливо постраждали від занепалої системи охорони здоров’я та обмеження доступу до пенсій, послуг із захисту та правового забезпечення. Час від часу хаотичні обстріли вздовж лінії зіткнення продовжують завдавати шкоди критичній інфраструктурі, школам, лікарням та будинкам та перешкоджати наданню основних послуг, таких як постачання води і світла. Україна посідає п’яте місце у світі за кількістю постраждалих серед цивільного населення від мін та інших вибухонебезпечних залишків війни.

З початку конфлікту Європейський Cоюз виділив 194 млн євро на допомогу людям в Україні.