ЩОДО СТАНУ НАПОВНЕННЯ ВОДОСХОВИЩ
Фахівцями відділу техногенно-екологічної безпеки Управління ведеться щодобове спостереження за гідрологічною ситуацією на водосховищах на водних об’єктах на підвідомчій території Кілійського МУВГ, разом з тим здійснюється контроль рівнів води на гідрологічних постах водойм.
В своїй діяльності фахівці відділу ТЕБ співпрацюють з Дунайською гідрометеорологічною обсерваторією та Ізмаїльським МУВГ, які надають оперативну гідрологічну інформацію станом на поточну добу та прогнозовану.
Цьогоріч у зв’язку з підвищенням рівня води в р. Дунай здійснюється самопливне поповнення та водообмін водосховищ Китай, Сасик та Стенцівсько-Жебріянівських плавнів дунайською водою шляхом відкриття шлюзів-регуляторів «Кофа-Степовий», Головного шлюзу та шлюзу-регулятора «Міжколгоспний» відповідно.
Так, протягом 2022 року, рівень води в озері Китай завдяки примусовому поповненню (за розпорядженням Одеської військової адміністрації) та шляхом самопливного поповнення у 2022-2023 р.р. значно підвищився та становить 0,96 мБС та об’єм 81,23 млн.м³.
Наразі спостерігається підвищення рівня води в річці Дунай, тому шляхом відкриття шлюза-регулятора «Кофа-Степовий» здійснюється самопливне поповнення та водообмін озера Китай.
Для здійснення водообміну водосховища Сасик силами Управління у поточному році здійснені роботи з розчистки протоки Сасик-Чорне море та відкрито Головний шлюз для вільного наповнення водойми. Рівень води в озері підтримується на відмітці 0,20 мБС.
Для своєчасного забезпечення водоспоживачів Татарбунарського тракту придатною водою для поливу, 14 березня поточного року було проведено пуск Головної насосної станції «ГНС-1» ТЗС для опріснення каналу «Дунайський» та доведено мінералізацію до 0,45г/л, здійснюється заповнення Козійського водосховища.
22 березня запущено насосну станцію «ГНС-2» на подальше поповнення Нерушайського водосховища, а з 27 березня за допомогою насосної станції «ГНС-3» здійснюється опріснення Нерушайського водосховища з подальшим заповненням Дмитрівського водосховища.
Поповнення Виноградівського та Кагачського водосховищ через відсутність водокористувачів не здійснюється.
Щодо Дракулівського та Кагачського водосховища: рівень в водоймах підтримується за рахунок стоку річок Дракуля та Кагач. Стан даних водойм критичний, та нижче за рівні мертвого об’єму, тому потрібно примусове поповнення, а це буде можливе при наявності водокористувачів та бюджетного фінансування.
Все робиться для розвитку меліорації та допомоги водокористувачам.
Джерело: офіційна сторінка в соціальній мережі Фейсбук Кілійського міжрайонного управління водного господарства https://www.facebook.com/kilmuvh/posts/pfbid05A3QCoKXfbcHAAMTn2osN5j6i7VwwkjYY5q6QWQeQ9EXp5CGxqGWagtdwZpK1W5Wl