1. /
  2. Новини
  3. /
  4. охорона здоров'я
  5. /
  6. ЩОДО САНІТАРНО-ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ У...

ЩОДО САНІТАРНО-ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ У ЖОВТНІ 2023 РОКУ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

Згідно з інформацією, отриманою від Дунайського басейнового відділу відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація Одеської області надає інформацію щодо санітарно-епідемічної ситуації у жовтні 2023р. в Ізмаїльському районі.

 Гострі кишкові інфекції (ГКІ). За даними моніторингу загальний рівень захворюваності на ГКІ у жовтні 2023р., порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс на 14,0% (65 випадків проти 57); інтенсивний показник захворюваності на ГКІ за жовтень 2023р. на 100 тис. населення по Ізмаїльському району склав 30,7. Найвищі показники захворюваності на ГКІ з перевищенням районного відмічались в м.Ізмаїл (61,0).

Зареєстровано 1 випадок сальмонельозу (м.Ізмаїл) – проти 4 випадків за жовтень минулого року.

Зареєстровано лише 1 випадок на ГКІ в Кілійській та Вилківській територіальних громадах, що свідчить про неблагополучну епідситуацію, що пов’язана з відсутністю епіднастороги у медпрацівників закладів охорони здоров’я.

Як і раніше, основний шлях передачі ГКІ – харчовий, а серед факторів найчастіше відмічаються молочні продукти, домашні страви, а також контактно-побутовий шлях передачі через брудні руки внаслідок недотримання правил особистої гігієни.

Вірусні гепатити. Жодного випадку вірусного гепатиту не зареєстровано.

Повітряно-крапельні інфекції: не реєструвались дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит, менінгококова інфекція, кашлюк.

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Захворюваність на грип та ГРВІ у жовтні поточного року в Ізмаїльському районі знаходилась на сезонному рівні та не перевищувала епідпоріг. Інтенсивний показник захворюваності, склав 1951,9 на 100 тис. населення.

Порівняно з жовтнем минулого року загальний рівень захворюваності зріс на 50,1% (4823 випадків проти 2667).

Значно перевищував районний (1951,9) показник захворюваності в Саф’янівській та Суворівській територіальних громадах (3183,0).

Особливо-небезпечні інфекції.

У жовтні не реєструвалась захворюваність на лептоспіроз, ієрсиніоз, лихоманку Ку, сибірську виразку, хворобу Лайма.

Туберкульоз. В районі зареєстровано 9 випадків туберкульозу проти 12 випадків за аналогічний період минулого року. Інтенсивний показник склав 4,3. Перевищення районного показнику відмічалося в Саф’янівській, Суворівській територіальних громадах – 12,5. Зареєстровано 1 випадок захворюваності на туберкульоз у підлітка (Саф’янівська територіальна громада).

Паразитарні захворювання. Випадків малярії та ехінококозу за жовтень не зареєстровано. На малярію обстежено 3 особи (м. Ізмаїл – 2, Ренійська територіальна громада – 1), результати негативні.

З метою проведення соціально-гігієнічного моніторингу за станом питної води в районі у жовтні було відібрано 134 проби для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники, всі відповідають ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» і 134 проби – на санітарно-хімічні показники, з них 1 проба не відповідала санітарним нормам по каламутності (КП «Зміїний» м.Вилкове).

Було відібрано та досліджено на санітарно-хімічні показники: води поверхневих водойм (р. Дунай) 17 проб, з них 2 проби не відповідали санітарним нормам (р. Дунай м.Вилкове за вмістом заліза). Відібрано та досліджено за бактеріологічними показниками 17 проб води з р. Дунай, усі відповідали нормам.

В м. Ізмаїл в порядку моніторингових спостережень, проводяться вимірювання потужності експозиційної дози (гамма-випромінювання). Проведено 627 вимірів, за їх результатами радіаційний фон у жовтні залишався на рівні багаторічних спостережень і не перевищував граничнодопустимих рівнів.

Проведено 18 досліджень атмосферного повітря за вмістом діоксиду азоту, діоксиду сірки (м. Ізмаїл), результати не перевищують гранично допустимих концентрацій.

Проведено 12 досліджень електромагнітних випромінювань (м. Ізмаїл), перевищень ГДК не встановлені, проведено 30 вимірів рівня освітленості та 18 вимірів метеофакторів, які не відповідають нормам, не встановлено.

За результатами санітарно-хімічних досліджень проб грунту, відібраних з територій дитячих майданчиків в с. Саф’яни Саф’янівської територіальної громади та м. Рені встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій рухомих сполук свинцю, марганцю, цинку.