1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ?...

ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ? В ЯКИХ СИТУАЦІЯХ ВІН ВИНИКАЄ?

Закон України «Про запобігання корупції» (стаття 1) визначає два види конфлікту інтересів:

👉потенційний конфлікт інтересів – у особи наявний приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

👉реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

За відсутності принаймні однієї із складових – службових повноважень дискреційного характеру та/або приватного інтересу – конфлікт інтересів не виникає.

Яким чином можна повідомити про наявний конфлікт інтересів❓

📍Повідомте свого безпосереднього керівника про те, що у вас є реальний чи потенційний конфлікт інтересів до кінця наступного робочого дня від моменту, коли ви дізналися про конфлікт.

📍Якщо ваша посада не передбачає наявності безпосереднього керівника повідомити про наявний конфлікт інтересів необхідно Національне агентство з питань запобігання корупції.

У Законі не зазначено, у якій саме формі слід повідомляти про конфлікт інтересів. Однак Національне агентство з питань запобігання корупції рекомендує здійснювати повідомлення про реальний/потенційний конфлікт інтересів у письмовій формі з реєстрацією відповідно до існуючої системи діловодства.
📝Письмове повідомлення, по-перше, буде документальним підтвердженням того, що особа дійсно повідомила про наявність конфлікту інтересів, а по-друге – дасть можливість безпосередньому керівнику детально проаналізувати ситуацію та визначитися із оптимальним способом врегулювання конфлікту інтересів.

Джерело: головний спеціаліст з питань запобігання та
виявлення корупції Ізмаїльської районної
державної адміністрації.