ЩО ТАКЕ КІБЕРГРУМІНГ ТА ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ВІД НЬОГО ДІТЕЙ
Кібергрумінг — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми через інтернет для подальшого шантажування, залякування, а також вступу з ними в інтимний зв’язок, вчинення сексуального насильства. Зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують людину тримати їх спілкування у секреті від рідних та друзів.
Про те, як запобігти кібергрумінгу ми розповідаємо в межах інформаційної кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо», що реалізується до Міжнародної акції «16 днів проти насильства»
Чому вчити дітей, що запобігти кібергрумінгу
Навчіть тримати особисті дані в секреті та обережно ставитися до онлайн-знайомств. Роз’ясніть ризики розповсюдження персональної інформації в інтернеті.
Допоможіть встановити приватність облікових записів дитини у різних соцмережах та контролювати, хто стежить за їх обліковими записами.
Заохочуйте дітей періодично переглядати своїх підписників та, за необхідності, видаляти підозрілі акаунти.
Розкажіть про важливість цифрової репутації та її вплив на реальне життя.
Встановіть необхідні налаштування для захисту ґаджета, яким користується дитина.
Встановіть правила використання інтернету, при потребі моніторте активність вашої дитини в мережі.
Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію для захисту облікових записів. Навчіть використовувати надійні, складні паролі, різні для кожного ресурсу, і не повідомляти їх нікому.
Домовтеся, що під час навчання дитина буде використовувати тільки визначені вчителями платформи з навчальним матеріалом.
Підтримуйте довірливе спілкування про онлайн-досвід, щоб дитина могла вільно ділитися будь-якими турботами. Будьте готові вислухати та допомогти у складних ситуаціях.
Більше читайте за посиланням: http://surl.li/dlfxkz
#кібернасильство_знаємо_протидіємо#16днів_проти_насильства
Кампанія проводиться за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національна поліція України, Кіберполіція України, Координаційним центром з надання правничої допомоги Безоплатна правнича допомога за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».