1. /
  2. Новини
  3. /
  4. РОЗПОЧАВСЯ НАСТУПНИЙ ЕТАП ВПРОВАДЖЕННЯ...

РОЗПОЧАВСЯ НАСТУПНИЙ ЕТАП ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РЕГЛАМЕНТУ ЩОДО ЯКОСТІ БУДІВЕЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Міністерство розвитку громад та територій України продовжує роботу над імплементацією Регламенту ЄС 305 щодо якості будівельної продукції за чітко визначеним планом. Зокрема, вже ухвалена вся необхідна нормативно-правова база. Відтак потрібно здійснити ще низку кроків для забезпечення повноцінної роботи ринку будівельних матеріалів за новими процедурами з наступного року.

«Наразі розпочався етап практичного впровадження європейського Регламенту щодо якості будівельної продукції. Серед актуальних завдань Мінрегіону на цей рік, зокрема, затвердження переліків “підрегламентних” національних стандартів та європейських документів з визначення прийнятності. Узгодження цих переліків з усіма базовими організаціями вже проведено, далі –  затвердження. Нагадаю, що з набуттям чинності Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» у січні 2023 року, вся вітчизняна будівельна продукція має відповідати сучасним європейським вимогам щодо якості та безпечності», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Серед інших кроків, які мають бути здійснені на рівні держави – ухвалення європейських гармонізованих стандартів як національних, акредитація лабораторій та призначення органів оцінки відповідності та технічної прийнятності. 

Заступниця Міністра також повідомила, що Мінрегіон спільно з Офісом підтримки реформ розробили деталізовану «Дорожню карту» для виробників будівельних матеріалів. Вона допоможе своєчасно підготуватися до нових правил роботи.

Довідково

У 2020 році Верховною Радою  був прийнятий Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС 305. Також Уряд затвердив категорії будівельної продукції, встановлені системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, врегульовані питання призначення органів з оцінки відповідності та органів з визначення технічної прийнятності, а також визначив орган ринкового нагляду за будівельною продукцією. Завершальним кроком імплементації Регламенту (ЄС) 305 у національне законодавство стало ухвалення постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку».