РОБОЧИЙ ВИЇЗД НАЧАЛЬНИКА ІЗМАЇЛЬСЬКОЇ РВА РОДІОНА АБАШЕВА ДО КІЛІЙСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
8 листопада 2024 року начальник Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев разом зі своїм першим заступником Сергієм Продановим на виконання доручення очільника Одеської ОВА Олега Кіпера здійснив робочий виїзд в с.Ліски Кілійської територіальної громади.
В рамках робочої поїздки зустрілися з депутатом Одеської обласної ради Ігорем Капітаном, заступником голови Кілійської міської ради Володимиром Сокоренко, старостою с. Ліски Галиною Івановою та мешканцями Лісківського старостинського округу.
Нагадаємо, що наразі через стан дороги село стало ізольоване від усієї територіальної громади, сполучення ускладнене навіть ґрунтовими дорогами. Галина Іванівна розповіла про труднощі людей, які мешкають на березі р.Дунай: відсутність доступу до міста, неможливість проїзду екстрених та комунальних служб.
Родіон Анатолійович зазначив, що за дорученням начальника ОВА Олега Кіпера у 2025 році заплановані роботи з відновлення проїзного стану дороги між м.Кілія та м.Вилкове попередньо в білому покритті, так зване біле шосе (покриття перехідного типу з подрібнених кам’яних матеріалів, які укладаються шарами, спочатку великі фракції, потім – більш дрібні), що вирішить проблему сполучення від с.Ліски до інших населених пунктів.
Підкреслимо, що с.Ліски вважається полуничною столицею України. Під час збору врожаю сюди приїжджає велика кількість автомобілів з усієї країни, яким важко діставатися до села та виїжджати з вантажем червоного скарбу.
Також під час робочого візиту вивчили стан та обговорили можливості відновлення протоку Дунайця, який є природнім рукавом р.Дунай, що відокремлює острів Салман, на якому знаходиться с.Ліски. Протяжність рукава 15 км, з них 7 км проходить територією села.
Водний потік у рукаві Дунаєць порушився під впливом господарської діяльності та втручання людини в природнє середовище, що спричинило обміління річки та перекриття русла, більша частина якого поросла очеретом. Це призвело до застою води в межах села. Заболочення ставить село на межі екологічної катастрофи.
Для вирішення цієї проблеми будуть направлені спеціалісти-гідротехніки, щоб вивчити стан річки та визначити необхідні заходи задля відновлення протоку води, адже для мешканців, які використовують цю воду для зрошування та у побутових цілях, це є вкрай важливо.