1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Результати шостого засідання Комітету...

Результати шостого засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі

22 – 23 листопада 2021 року у Брюсселі, Бельгія, відбулось шосте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (КАТС). Українську делегацію очолив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, сторону ЄС – директор Директорату Е Генерального директорату ЄК «Торгівля» Леон Дельво. Під час дводенної роботи сторони узгодили низку домовленостей, які стануть поштовхом для розвитку торгових відносин між Україною та ЄС.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Продовжуємо активну роботу над подальшим оновленням Додатків і самої Угоди про асоціацію. Також ведемо активний діалог щодо усунення штучних торговельних бар’єрів шляхом лібералізації транзиту вантажних автомобільних перевезень для забезпечення безперешкодної торгівлі між Україною та ЄС. Також у Брюсселі обговорили наступні спільні кроки для підписання «промислового безвізу», гострі моменти щодо застосування до України механізму вуглецевого коригування на кордоні, аби захистити українських виробників та інше», – прокоментувала генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк. 

Серед основних результатів засідання 6-го Комітету:

  • ухвалили рішення про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію;
  • досягли принципових домовленостей щодо формату оновлення Додатку XV «Наближення митного законодавства»;
  • обговорили процес імплементації Плану пріоритетних дій щодо посилення імплементації ПВЗВТ Україна – ЄС у 2021-2022 роках, політично схваленого у ході 23-го Саміту Україна-ЄС (12.10.2021);
  • Визначили подальші кроки з метою укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) – «промисловий безвіз»;
  • підвели підсумки засідань підкомітетів з питань Санітарних та фітосанітарних заходів, Географічних зазначень, Торгівлі і сталого розвитку;
  • обговорили інші чутливі питання двосторонніх торговельних відносин.

Сторони також обговорили комплекс питань, пов’язаних із імплементацією розділу IV «Торгівля та питання пов’язані із торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

ЄС залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою у загальноторговельному обігу в обсязі 39,8% (за даними Мінекономіки). За три квартали поточного року, експорт товарів і послуг до ЄС зріс на 47,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2020, відповідне зростання імпорту складає 26,8%. Спостерігається зростання обсягів торгівлі не лише у вартісних, а й у кількісних показниках:

«Так, в абсолютних вимірах зросла торгівля рудою. Експорт з України з початку року склав 16 млн тонн, що на 3,7 млн тонн (+29%) більше, ніж минулого року. Водночас за 10 місяців календарного року ми продали до ЄС на 2 млн тонн менше зернових (6,1 до 8,1 млн тонн за 10 місяців 2020 року). Хоча, в грошах цей експорт більший на 54 млн доларів – 1,447 млрд доларів. Це повʼязано з минулорічним меншим врожаєм. Разом з тим, на 20% зріс експорт виробів з дерева – 1,2 млн тонн. На 39% зріс обсяг експорту меблів і досяг 276 тисяч тонн за 10 місяців», – зауважив Тарас Качка.

Окрему увагу українська сторона приділила автомобільним перевезенням.

«Через призму збільшення оформлення кількості митних декларацій видно вагу і значення автомобільного транспорту. Адже 2/3 декларацій (1 млн 57 тисяч) припадає на автомобільний транспорт, який перевозить товари з доданою вартістю. Усі commodities (товари) транспортуються морським транспортом і залізницею. Морським транспортом до ЄС доставлено з початку року 21,4 млн тонн. А залізниця перевезла до ЄС 18,2 млн тонн вантажів. При цьому на обидва ці види транспорту припадає лише 85 тисяч декларацій. Не набагато більше, ніж на авіаційний транспорт (75 тисяч декларацій)», – додав заступник Міністра.

Наступне засідання сторони домовилися провести у 2022 року в Києві.

Довідково

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 р. № 84 «Питання оприлюднення рішень і рекомендацій Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом і Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом», Рішення Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію буде розміщене на Урядовому порталі, а також опубліковане в Офіційному віснику України у 10-денний строк.