ПРОЄКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ЗАСТОСУВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ ” – ПОСТУПОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
Сьогодні володіння англійською мовою стає необхідною умовою розвитку в цивілізованому світі. Англійська мова є мовою спілкування на міжнародній арені, мовою бізнесу, науки, технологій та культури.
Українці вже давно обрали шлях євроінтеграції — партнерства та дотримання європейських стандартів, зокрема й у сфері мовної політики. Нині цікавість до всього українського в світі надзвичайно велика. Маємо користуватися моментом і перетворити всі наші слабкі сторони на можливості.
Кожен другий українець вважає, що вивчення англійської мови має відбуватись з 6 років і старше. 88% опитаних вважають, що українці мають вивчати англійську мову.
Про що ж насправді проєкт Закону України «Про застосування англійської мови в Україні»?
Через 2 роки з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні передбачено обов’язкове володіння англійською мовою для здобувачів наукового ступеня доктора філософії та освітньо-творчого ступеня доктора мистецтва.
З 2027 року обов’язковий іспит з англійської мови складатимуть для вступу в магістратуру закладів вищої освіти.
Учителів також навчатимуть англійській мові. Передбачено, що молодшій та середній школі вивчення англійської буде обов’язковим, а також її вивчатимуть у закладах дошкільної освіти 1 вересня 2026 року.
Детальніше про законопроєкт у каруселі.
Зміни ніколи не даються легко — вони потребують зусиль та часу. Це ми розуміємо на прикладі інших країн, які так само, як і ми, пройшли цей непростий шлях євроінтеграції.