ПРОЙШОВ ТРЕНІНГ «БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА СКЛАДОВІ. БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ У ДОСТУПНОСТІ ДО МЕДИЧНИХ (ГІНЕКОЛОГІЧНИХ) ПОСЛУГ ДЛЯ ЖІНОК З ІНВАЛІДНІСТЮ, ЖІНОК ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ГЕНДЕРНО-ОБУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА »
Сьогодні у безпечному просторі для жінок і дівчат «Вільна» в рамках реалізації проєкту « Робота кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства» пройшов тренінг «Безбар’єрність: основні принципи та складові. Безбар’єрність у доступності до медичних (гінекологічних) послуг для жінок з інвалідністю, жінок постраждалих від гендерно-обумовленого насильства».
У заході взяли участь заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Ольга Колесниченко, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Евель Емма, представники Служби у справах дітей Ізмаїльської громади та відвідувачі тренінгу.
Захід пройшов під керівництвом Людмили Акімової, старшою координаторкою UNFPA (Фонд ООН у галузі народонаселення)
Проєкт спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства, та передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.
У 2023 році UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення провів конкурсний відбір нових міст та територіальних громад з усіх областей України для участі у проєкті “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” на 2023-2025 роки.
Серед усіх претендентів на участь у проєкті одним із переможців є Ізмаїльська територіальна громада.
Людмилою Акімовою була представлена презентація, на якій розглядались такі питання: визначення понять: «Ґендер», «Стать», «Гендерне насильство», актуальні ґендерні проблеми в Україні, Міжнародне та українське законодавство щодо запобігання ґендерному насильству та жорстокому поводженню з дітьми та підлітками , «Групи ризику» , причини насильства, стереотипи та міфи щодо насильства в сім’ї, виявлення та ідентифікація дітей та підлітків, постраждалих від насильства та жорстокого поводження, наслідки ґендерного насильства та жорстокого поводження з дітьми та підлітками.
Підводячи підсумок було наголошено, що для усіх присутніх такі засідання є корисним досвідом сумісного спілкування.