1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА ДО ДВОСТОРОННІХ...

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА ДО ДВОСТОРОННІХ СЕСІЙ В МЕЖАХ СКРИНІНГУ ЄС

👉Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина провела нараду з Першим заступником Міністра фінансів України Денисом Улютіним та Першим заступником Міністра економіки України Олексієм Соболєвим напередодні чергового раунду двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах скринінгу відповідності українського законодавства праву Євросоюзу.

📌Наступний раунд двосторонніх зустрічей відбудеться вже наступного тижня та буде присвячений, зокрема, Розділам «Економічні критерії» та «Фінансовий контроль».

➡️Віцепрем’єрка та Перші заступники міністрів обговорили підготовку до сесій та детально розглянули презентації Української делегації, що будуть представлені під час зустрічей. Під час наради було високо відзначено презентації делегації на другій двосторонній сесії, які українська делегація зокрема продемонструвала американським партнерам під час візиту до США минулого тижня.

💬«Рада відзначити високий рівень підготовки українських переговірників перед майбутніми сесіями. Члени нашої делегації активно долучались до роботи з експертами та брали участь в імітаційних сесіях, і ця робота чітко прослідковується у ваших презентаціях», – відзначила Ольга Стефанішина.

🔎Довідково

Розділи «Економічні критерії» та «Фінансовий контроль» відносяться до Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС».

Під час наступних скринінгових сесій за розділом «Економічні критерії» розглянуть питання макроекономічної стабільності, функціонування товарних ринків, фінансового ринку, ринку праці, освіти та інновацій, фізичного капіталу та якості інфраструктури, секторальної та корпоративної структури, економічної інтеграції з ЄС та цінової конкурентоспроможності, та боротьби з корупцією.

У свою чергу розділ 32 «Фінансовий контроль» охоплює такі питання:

🔸практики ЄС у сфері державного внутрішнього фінансового контролю;

🔸механізми підзвітності, включно з незалежним внутрішнім аудитом;

🔸підготовка та виконання бюджету відповідно до середньострокових рамок та фіскальної стійкості;

🔸управління державними інвестиціями;

🔸управління фіскальними ризиками;

🔸управління боргом;

🔸захист фінансових інтересів ЄС та захист євро.