1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПРОДОВЖУЄМО РОЗВІНЧУВАТИ ТОП-МІФИ НАВКОЛО...

ПРОДОВЖУЄМО РОЗВІНЧУВАТИ ТОП-МІФИ НАВКОЛО ВСТУПУ УКРАЇНИ В ЄС

❌ Міф: Статус кандидата, як і старт переговорів, нічого не означає і не гарантує. Наприклад, Туреччина є кандидатом на вступ до ЄС вже 25 років.

✅Правда: Дійсно, Туреччина і сьогодні формально є кандидатом на вступ в ЄС, цей статус ніхто не відбирав. Але нюанс полягає у тому, що переговори можуть бути зупинені як санкція за відсутність прогресу або через відкати у реформах. У випадку з Туреччиною так і сталось через відкати у реформах у сфері верховенства права, функціонування демократичних інституцій і порушення прав людини. Тому через 11 років після початку, у 2016-му переговори були фактично зупинені. Тож випадок Туреччини не є орієнтиром для України.

Більш того, орієнтиром для України не є й інші країни-кандидати на вступ в частині швидкості просування. Для того, аби впевнитись у цьому, ми підготували інфографіку про прогрес просування країни-кандидатів на вступ до ЄС. Інфографіка наочно показує, що Україна протягом двох років вже пройшла ті етапи, які у країн-кандидатів із Західних Балкан через різні причини займали роки. Наша країна вже стала рекордсменом за швидкістю виконання рекомендацій ЄС та зобовʼязань на шляху до членства від моменту подання заявки на членство до початку переговорів і продовжує активну роботу.

Виходячи з цього, прогнозуючи швидкість вступу України до ЄС, вже не можна спиратись на досвід інших країн. Єдине, що нам варто враховувати – це всі помилки і досвід як країн Західних Балкан, так і Європейського Союзу.

📌 Більше міфів та їх розвінчання – на Євроінтеграційному порталі: https://cutt.ly/GevctlOa