Працевлаштування за кордоном або в інших містах – актуальна проблема для українців. Оголошення майорять пропозиціями високого заробітку за некваліфікований труд. Однак, дуже часто довіра до таких оголошень веде навпростець до трудового рабства.
Головний юрист Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Максим Дізанов розповів клієнтам пробації про ті правила, яких необхідно дотримуватися, аби не стати жертвою торгівлі людьми, зокрема:
– перевірити ліцензію роботодавця або посередника;
– оформити свої відносини у формі письмового договору на надання посередником послуг у працевлаштуванні за кордоном;
– у трудовому договорі (контракті) повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи: тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, страхування;
– трудовий договір (контракт) повинен бути написаний зрозумілою мовою (українською) у 2 примірниках;
– мати контакти посольства України за кордоном.
Слухачі також переглянули кілька відеороликів, які ілюструють маркери трудової експлуатації, а також отримали контакти, куди можна звертатися з протидії торгівлі людьми:
– Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України;
– Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
– в екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу.
Крім того, звернутися за консультацією можна до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Ізмаїлі такий центр знаходиться за адресою: проспект Миру, 23.