ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ УКРАЇНИ
В міжнародній практиці почесні звання широко поширені для відзначення важливих для суспільства досягнень окремих громадян.
Почесне звання України — це державна нагорода, яка присвоюється громадянам за особисті заслуги перед країною, якщо вони працюють у відповідній галузі економічної або соціально-культурної сфери, як правило, не менше десяти років і мають високі трудові досягнення та професійну майстерність.
Присвоєння почесних звань провадиться указом Президента України.
На сьогодні, розрізняють тридцять сім таких звань, залежно від галузі, в якій їх може бути присвоєно, до прикладу: “Народний артист України”, “Заслужений вчитель України”, “Заслужений металург України”, “Заслужений лікар України” та інші.
Всі почесні звання є рівнозначними між собою, крім тих, що мають ступені.
Висунення кандидатур до присвоєння почесних звань здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження.
Подання про присвоєння почесних звань можуть вноситися Президентові України Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, Конституційним судом України, Верховним Судом України, Вищим арбітражним судом України, Генеральною прокуратурою України, Верховною Радою АР КРИМ, Радою міністрів АР КРИМ, обласними та міськими державними адміністраціями, а також Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України, творчими спілками, об’єднаннями громадян.
Особі, удостоєній почесного звання, в обстановці урочистості та широкої гласності вручаються нагрудний знак та посвідчення встановленого зразка.