ПІДСУМКИ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ
23 вересня 2024 року в Ізмаїльській районній державній адміністрації було проведено позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Підведено підсумки виконання «Комплексного плану заходів профілактики та боротьби з інфекційними хворобами, спільних для людей і тварин, в Ізмаїльському районі на 2023-2028 р.р.», затвердженого рішенням комісії з питань ТЕБ та НС № 8 від 30.05.2023.
Доповіла в.о. завідувача Дунайського басейнового відділу відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту ДУ «ОДЕСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Євдокія Мартинова.
За 2022-2023 р.р. та минулий період 2024 р. випадки захворювань людей на лептоспіроз, лихоманку Ку, сибірку, туляремію, ієрсініоз в Ізмаїльському районі не реєструвались. Хвороба Лайма за вказаний період реєструвалась в м. Ізмаїл щорічно (поодинокі випадки) та в Ренійський ТГ (1 випадок в 2022 р.).
Аналіз епідемічної та епізоотичної ситуації зі сказу проводиться постійно, щокварталу з наданням інформації до голів територіальних громад щотижня, при виникненні сказу тварин проводяться епізоото-епідеміологічні розслідування з наданням рекомендацій зацікавленим управлінням, закладам охорони здоров’я, керівникам територіальних громад для прийняття заходів щодо недопущення виникнення сказу серед людей.
Епізоотична ситуація зі сказу напружена у зв’язку зі збільшенням популяції лисиць – основного резервуару сказу в дикій природі. За 6 місяців поточного року зареєстровано 11 випадків сказу тварин. На теперішній час заклади охорони здоров’я району, які надають антирабічну допомогу, забезпечені антирабічними препаратами.
На місцевому телебаченні щорічно записуються інтерв’ю спеціалістів Дунайського басейнового відділу з профілактики сказу, лептоспірозу, хвороби Лайма.
Протягом звітного періоду ініційовано проведення 15 позачергових засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізмаїльській РДА з метою затвердження планів локалізації та ліквідації осередків інфекційних хвороб, організації комплексу протиепізоотичних та профілактичних заходів з прийняттям протокольних рішень.
Щорічно згідно з Планом проводяться моніторингові дослідження біоматеріалу від диких тварин та проб з навколишнього середовища (ґрунт) з метою вивчення циркуляції збудників інфекційних хвороб, виявлення нових антропургічних вогнищ. Досліджено 28 проб ґрунту. Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики інфекційних хвороб із залученням засобів масової інформації. Згідно з планом роботи проведено моніторингові дослідження матеріалу (ґрунт, вода, кліщі, гризуни, сироватки крові тощо) на наявність збудників інфекційних хвороб.
Постійно проводиться облік ензоотичних територій, у тому числі стаціонарно-неблагополучних пунктів з особливо небезпечних природновогнищевих інфекційних хвороб та аналіз епізоотичної ситуації зі сказу та здійснюються профілактичні заходи.
Проводиться інформування відповідних медичних установ щодо результатів нагляду за карантинуванням тварин, які нанесли покус людям.
Джерело: відділ з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.