1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ПІДТРИМУЮТЬ...

ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ПІДТРИМУЮТЬ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО ЄС і НАТО

Українці демонструють сильну і єдину підтримку інтеграції в Європейський Союз та НАТО. 92% опитаних українців хотіли б, щоб Україна року стала членом ЄС до 2030. 85% респондентів очікують вступ України до ЄС до 2030 року.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та Національного демократичного інституту в Україні. 

Зокрема, 79% українців хотіли б вступу України до НАТО до 2030 року. 69% очікують приєднання до НАТО.

Зазначається, що у грудні 2021 – січні 2022 року 58% українців хотіли б членства України в ЄС, тоді як за НАТО були 48% опитаних.

Ці погляди поділяють респонденти по всій країні, включно із Півднем і Сходом, а регіональні відмінності у підтримці вступу України до ЄС і НАТО, які спостерігалися у попередніх хвилях досліджень, фактично зникли.

Найбільше тих, хто хоче бачити Україну в ЄС на Заході і в Центрі (95% і 93% відповідно), на Сході і Півдні підтримка членства в ЄС знаходиться на рівні 89%.

Так само на Заході і в Центрі найбільше підтримують ідею вступу України в НАТО – 86% і 81% відповідно. На Півдні вступу до НАТО хочуть 73% опитаних, на Сході – 71%.

Підтримка європейських/західних цінностей і демократії не є риторичною чи просто зручною для гарантії західної підтримки Україні. Вона є реальною і значущою. 72% українців хочуть бачити кращий баланс чоловіків і жінок в політичному житті.
 Довідково

Загальнонаціональне дослідження було розроблено та проведено Національним демократичним інститутом в Україні. Польові роботи було виконано Київським міжнародним інститутом соціології з 2 по 9 серпня 2022 року за допомогою методу комп’ютерної системи телефонних опитувань (CATI) із 2510 завершеними інтерв’ю.  Опитування репрезентативне лише для дорослого населення, яке зараз проживає в Україні та користується мобільними телефонами з українськими номерами. Території, які були непідконтрольні уряду України до 24 лютого 2022 року, були виключені з дослідження. Середня похибка для національної вибірки не перевищує +/- 2.2%. Це дослідження стало можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади.