1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ОСІННЯ КАМПАНІЯ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ...

ОСІННЯ КАМПАНІЯ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ

Ізмаїльська районна державна адміністрація спільно з Ізмаїльським районним управлінням  Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території Одеської обл зі сказу тварин, на виконання наказу Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 15.08.2024 № 583 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2024 році»,  на території Одеській обл у 4 кварталі 2024 року буде проводитись пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад з вакциною.

Щоб убезпечити від сказу червоних лисиць, шакалів, єнотоподібних собак, робота проводитиметься наземним розподілом поза територіями населених пунктів і водойм. Приманка з вакциною безпечна для всіх видів тварин і людей. Вона має вигляд брикету з різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Цей запах приваблює диких тварин. Розміром приманка із сірникову коробку, в середині розміщений полімерний блістер з активними компонентами вакцини. Фахівці, звертають увагу на те, що в разі виявлення приманок, їх не  слід чіпати, подрібнювати, переносити з місць розкидання в інші місця.

Сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслюнявить інфікована тварина. Водночас через кров або сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки та кішки, їжаки, білки, гризуни та інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ.

Запобігти сказу можна вакцинацією домашніх тварин. Триматися і тримати домашніх улюбленців подалі від диких тварин. Невідкладно звертатися по медичну допомогу після потенційного контакту з твариною до появи симптомів.

УВАГА

Хоча принади з вакциною проти сказу цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але не слід руйнувати, чіпати або переміщувати до інших місць знайдені брикети.