1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЯК ВЗАЄМОДІЯТИ З БАТЬКАМИ,...

ЯК ВЗАЄМОДІЯТИ З БАТЬКАМИ, ЩО ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

👪 Ніколи не ставте під сумнів дії батьків, які зі своєю дитиною 24/7. з непроханими порадами, повчаннями та зауваженнями щодо галасу або надмірної активності в громадському місці – чи не найгірше, що можна зробити у взаємодії з будь-якими мамами й татами. А тим паче, коли йдеться про батьків дітей з інвалідністю: ви не можете знати напевно, проявом чого є така поведінка.

Але й у бажанні підтримати треба обережно висловлюватися. Інвалідність – не горе і не тягар. Любити, виховувати та піклуватись про дитину – це не героїзм. Героїзм з’являється лише тоді, коли батькам доводиться ще й боротися із соціальними бар’єрами та стигмою.

📒 Як коректно спілкуватися з різними людьми, зокрема з батьками, які виховують дітей з інвалідністю, йдеться у оновленому розділі «Довідника безбар’єрності». Він рекомендує не драматизувати ситуацію, не жаліти родину та не розглядати з надмірною цікавістю. І, звісно, не вживати висловів на кшталт: «яка ж це кара небесна», «хрест на все життя», «ви мало робите для дитини».

❌Сторонитися дітей, якщо вони не схожі на ваших, теж не слід. Такі випадки стають наслідком браку інформації та поширених стереотипів.

✅Правильніше запитати в батьків, як можна взаємодіяти, щоб усім було комфортно, а потім пояснити це своїй дитині. Наприклад: «Твій новий знайомий погано чує, і дуже важливо не пошкодити його слуховий апарат. Хочеш покликати – обережно торкнися плеча».

📍Пропонувати допомогу варто лише тоді, коли ви справді можете її надати. І знову не соромимося питати: що саме потрібно? Можливо, зменшити гучність музики або приглушити світло у закладі? І діяти відповідно до запиту.

📍Відмовитися теж нормально. Якщо про допомогу просять вас, достатньо чесно сказати: «Вибач, я не можу». Не потрібно вигадувати пояснень або виправдань, але можна запропонувати альтернативний варіант підтримки.

Якщо ж батьки, які виховують дитину з інвалідністю, самі вирішили поділитися, наскільки важким був сьогодні день, коректно буде у відповідь сказати: «Мені дуже шкода, що тобі доводиться це переживати», або «Я вірю, що ти знайдеш своє джерело ресурсу». Такий прояв емпатії, з поважним ставленням до гідності людини, буде доречним. А от заспокійливі історії з життя інших знайомих, хоч і можуть здаватися втішними, але не враховують індивідуальної ситуації.

Більше про толерантне спілкування читайте в «Довіднику безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – посібнику з сучасної етики взаємодії, створеному у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська.

https://bf.in.ua/…/batky-shcho-vykhovuiut-ditej-z…

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

#бізнесбезбарєрів