1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Навесні квіти з’являються не...

Навесні квіти з’являються не лише в парках, а й біля під’їздів, кав’ярень, офісів. Але іноді навіть такі дрібниці викликають обурення та суперечки: не на часі. І що замість висаджувати клумби та купувати вазони – краще відправити донат.

Утім, не все вимірюється грошима.

Газони біля входу – це не про розкіш, а про користь. Зелені зони поглинають пил, освіжають повітря та знижують температуру біля будівлі. А ще це – про відчуття спокою та безпеки, яке так важко зберегти в умовах війни. Квітники милують око та створюють середовище, в якому хочеться затриматися та відновити внутрішню енергію.

🌿 Добре продумане озеленення може допомагати й з навігацією: спрямовувати людину з білою тростиною, чітко позначати прохід або вхідну групу. Клумби врівень з тротуаром не заважають руху та сприяють водовідведенню. А підняті квітники з лавками не лише прикрашають простір, а й створюють акустичний бар’єр від шуму вулиці та дають змогу зручно перепочити.

Більше порад та рекомендацій – в Альбомі безбар’єрних рішень 👉🏻https://bbu.org.ua/pershii-rozdil-albomu-bezbar-iernih…. Цей практичний посібник підкаже, як зробити міське середовище доступним, безпечним і затишним – для всіх і за будь-яких обставин.

🌏 Альбом наводить приклади й зі світових практик, як-от Сінгапур, де активно створюють громадські сади. Для гнучкого дизайну використовують модульні ящики, розміщені на різній висоті, щоби й користувачам крісел колісних було зручно торкатися чи нюхати рослини. А ще поруч встановлюють сидіння з підлокітниками та спинками, щоби людям старшого віку було легше вставати, та передбачають додаткові місця для дитячих візочків. Такі сади – вже не просто декор, а частина безбар’єрного простору.

📕 Альбом безбар’єрних рішень створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».

Проєкт реалізовано ГО Безбар’єрність спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник Альбому – урбан-бюро Big City Lab.

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

#бізнесбезбарєрів