НАША ЦІЛЬ – НЕ ТІЛЬКИ ВСТУП УКРАЇНИ ДО ЄС, АЛЕ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРИНЦИПІВ І ЦІННОСТЕЙ НА РІВНІ ЗАКОНОДАВСТВА
Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина у своєму відеозверненні під час презентації ключових висновків з Тіньового звіту щодо розділу 23 «Правосуддя та основоположні права» та Другої двосторонньої сесії Україна-ЄС щодо розділу 23 (Кластер 1 «Основи процесу вступу до ЄС»).
В межах заходу керівники судових, антикорупційних органів разом з представниками громадського сектору та міжнародними партнерами обговорили ключові кроки в інтеграції України до ЄС за напрямками Правосуддя, Боротьба з корупцією та Фундаментальні права.
У своєму виступі Віцепрем’єрка підкреслила, що співпраця з громадянським суспільством є основою реформ, які наближають Україну до членства в ЄС.
Ольга Стефанішина також наголосила на важливості співпраці державних інституцій з громадянським суспільством, наголосивши, що така взаємодія не тільки зміцнює державу, а й демонструє унікальність українського підходу до інтеграції в ЄС.
«Взаємна мобілізація та співпраця вже дозволили досягти того, що ще кілька років тому здавалося неможливим, і ми досягли цього у часи повномасштабної війни», — зазначила Віцепрем’єрка, додавши, що партнери, зокрема Європейська Комісія, відзначають прогрес України.
Окремо вона підкреслила необхідність ще більшого посилення державних інституцій, вживаючи безкомпромісні, рішучі та швидкі заходи щодо утвердження верховенства права, забезпечення правосуддя та боротьби з корупцією на всіх рівнях.
«Наша ціль – не тільки вступ до ЄС, але і закріплення європейських принципів і цінностей на рівні законодавства, на рівні інституцій та на рівні нашого мислення», – додала посадовиця.
Детальніше за посиланням https://cutt.ly/feFQETOP
Довідково
Тіньовий звіт, підготовлений консорціумом громадських організацій на чолі з Лабораторія законодавчих ініціатив/Agency for Legislative Initiatives, окреслює досягнення України у сферах верховенства права, боротьби з корупцією та захисту основоположних прав і свобод людини, а також визначає пріоритетні кроки на шляху до відповідності європейським стандартам.
Звіт підготовлено за підтримки Проєкту Європейського Союзу EU Project Pravo-Justice.