1. /
  2. Новини
  3. /
  4. НАРАДА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ...

НАРАДА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ МОБІЛІЗАЦІЇ ЛЮДСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ РЕСУРСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

26 січня 2024 року в Ізмаїльській районній державній (військовій) адміністрації Одеської області під головуванням голови (начальника) Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації Одеської області Родіона Абашева разом із першим заступником голови Ізмаїльської РД(В)А Сергієм Продановим та заступницею голови Ізмаїльської РД(В)А Іриною Холостенко за участю представників територіальних громад Ізмаїльського району, Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеської області та підприємств відбулась нарада щодо забезпечення проведення заходів мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Ізмаїльського району.

На нараді були розглянуті питання щодо виконання заходів з мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Ізмаїльського району та взаємодії підприємств з Ізмаїльським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Керівники підприємств доповіли про стан виконання заходів з мобілізації людських і транспортних ресурсів на місцях. Обговорили шляхи поліпшення взаємодії підприємств з Ізмаїльським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та Ізмаїльською районною державною (військовою) адміністрацією.

Військовий облік працівників є обов’язком кожного підприємства, незалежно від форми власності. Особливого значення це набуло з моменту введення воєнного стану в Україні.

Процес ведення обліку починається вже з прийняття на роботу. Перше, що має зробити роботодавець, це здійснити перевірку наявності військово-облікового документа:

1) для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;

2) для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

3) для резервістів – військовий квиток.

Крім того, громадянин має обов’язково стояти на військовому обліку у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП).

У разі відсутності у кандидата на певну посаду військово-облікового документу або якщо він не стоїть на обліку у ТЦК та СП, прийняття його на роботу забороняється. В іншому випадку це буде вважатися порушенням.

Другим етапом є доведення до нового працівника правил військового обліку під його особистий підпис. Зазвичай це можна робити у наказі про прийняття на роботу, спеціально виготовленому журналі або окремому документі на кожного працівника, який буде долучатися до особової справи.

Правила військового обліку – це документ, який має бути на кожному підприємстві, де викладені обов’язки призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. До того ж, Порядок встановлює обов’язок підприємств вивішувати правила на видному місці в загальнодоступних приміщеннях.

Третім обов’язком є повідомлення ТЦК та СП у 7-денний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу про факт початку роботи відповідного працівника. Це правило діє і при звільненні з роботи.

Завершивши нараду, Родіон Абашев надав ряд доручень головам та заступникам голів територіальних громад Ізмаїльського району, керівникам підприємств, Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Ізмаїльського РВП НПУ в Одеської області щодо забезпечення проведення заходів з мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Ізмаїльського району.

Виконання заходів з мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Ізмаїльського району знаходиться на постійному контролі керівництва Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації.