1. /
  2. Новини
  3. /
  4. охорона здоров'я
  5. /
  6. НАРАДА ЩОДО СТВОРЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО...

НАРАДА ЩОДО СТВОРЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ НА БАЗІ КНП “ДУНАЙСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ” ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”

В пʼятницю, 22 грудня, в Ізмаїльській районній державній (військовій) адміністрації відбулась нарада з керівництвом департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної (військової) адміністрації та КНП «ДОЛ»ООР» за участю заступниці голови Ізмаїльської РД(В)А Марини Деной і керівника КНП «ДОЛ»ООР» Віталія Гайдукова щодо створення реабілітаційного центру на базі КНП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради».

Важливість даного центру важко переоцінити.

В умовах повномасштабної воєнної агресії росії проти України наші захисники отримують поранення різного ступеня важкості, їм надають першу медичну кваліфіковану й спеціалізовану допомогу у військових шпиталях і спеціалізованих медичних закладах.

Проте для повного відновлення їхніх функцій та повернення їм можливості повноцінно працювати й жити в суспільстві необхідна і реабілітація.

Адже пройшовши лікування у лікарні, військовослужбовці стикаються з проблемою відновлення своєї функціональності.

Реабілітація військовослужбовців після поранень потребує тривалого часу, який може тривати від 1-2 до 5-6 місяців і більше.

Важливим є правильний підхід, що визначає швидкість реабілітаційних заходів, комфортне перенесення процедур та відповідний результат.

В рамках наради з директором департаменту охорони здоров’я Одеської ОД(В)А Олександром Курмишовим, заступницею директора департаменту охорони здоров’я ООД(В)А Оксаною Рокунець-Сорочан щодо питання створення реабілітаційного центру на базі лікарні обговорили професійну підготовку реабілітологів та психологів за європейськими стандартами, розробку плану та поетапної концепції нового реабілітаційного центру, впровадження високотехнологічного медичного обладнання у реабілітаційній діяльності.

Крім військовослужбовців, допомога в даному центрі надаватиметься і хворим, які перенесли інсульти та інфаркти, та тим, що потребують паліативно-психіатричної допомоги.

Передбачається, що в реабілітаційному центрі, який має увійти до спроможної мережі, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації на 90 ліжок із сучасним обладнанням та фаховими мультидисциплінарними командами.

Окрім цього, планується організувати 15 ліжок психіатрично-паліативного профілю.

Загалом на території півдня Одеської області це дозволить сформувати близько 105 ліжкомісць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують активного фізичного та психологічного відновлення.

Заклад зможе надавати допомогу понад 100 захисникам та захисницям одночасно.

Усі послуги для наших воїнів будуть безкоштовні.

Реабілітація військових складатиметься з консультації та індивідуального супроводу лікарів-спеціалістів та фізичних терапевтів, індивідуальних занять з реабілітологами та ерготерапевтами в спеціально облаштованих залах та нейросенсорних кімнатах, лікувального масажу, гідрокінезотерапії в басейні на спеціальних тренажерах, лікування грязями Куяльника, ударно-хвильової терапії та апаратної фізіотерапії.

Впевнений, що спільними зусиллями такий центр зʼявиться, адже допомога потрібна нашим захисникам і захисницям – тим, хто щодня і щоночі захищає нас від окупантів.