КІНОКЛУБ МЕДІАПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA ПРИ ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОННОМУ ВІДДІЛІ №2 З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ РОЗПОЧАВ СВОЮ РОБОТУ
Метою роботи Кіноклубу є використання документального кіно як інноваційного і дієвого інструменту соціально-виховної, профілактичної та правопросвітницької роботи із суб’єктами пробації, залучення до такої роботи представників партнерських та інших організацій і волонтерів пробації як експертів. 20.04.2023 року модератором Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA при Ізмаїльському районному відділу №2 філії «Центру пробації» в Одеській області було організовано проведення кінопоказу та обговорення документального фільму «Євромайдан SOS». Мета заходу – посприяти формуванню активної громадянської та державницької позиції. Героїня фільму, правозахисниця, лауреатка Нобелівської премії миру, співзасновниця ініціативи «Трибунал для Путіна» Олександра Матвійчук під час обговорення фільму 21 березня у Київі наголосила: «Минулий 2022-ий увійде в історію не тільки як рік початку повномасштабної війни. Цього року Україна вперше отримала Нобелівську премію миру. “Голос правозахисників нарешті став видимим… Ми на прикладі Росії бачимо, що держава, яка системно порушує права людини, стає загрозою не тільки для власних громадян, але і для всього регіону і світу в цілому. Росія десятиліттями переслідувала правозахисників, вбивала журналістів, розганяла мирні студентські демонстрації. Паралельно Росія вела війни в різних країнах світу і використовувала воєнні злочини як метод ведення цих війн у Чечні, Грузії, Сирії, Малі, Лівії, в інших країнах, а розвинені демократії закривали на це очі. Люди, які вчиняли злочини своїми руками, не мають ховатися за абстрактного Путіна. Ну і, власне, тепер, маємо ситуацію повномасштабної війни в центрі Європи, коли вже всі розуміють, що якщо ми не зупинимо Путіна в Україні, то він піде далі. І це наслідок такої безвідповідальної політики, коли політичні рішення не ґрунтувалися на цінностях прав людини. Правозахисники і їхня робота для утвердження прав людини і захисту людської гідності має величезне значення для стійкого миру в регіоні. Тому що мир і права людини – нерозривно пов’язані.
Під час заходу присутні мали змогу поділились своїми емоціями від перегляду фільму, пригадати події Революції Гідності, обговорити вплив цих подій на нашу країну і на нашу боротьбу за свою свободу і незалежність. Гості заходу запитували модератора клубу Людмилу Якименко про такі поняття як людська гідність, права і свободи людини, ділились своїми думками та мріями про те, якою має стати Україна після нашої перемоги.
Використання Кіноклубу Docudays UA у діяльності уповноважених органів з питань пробації надає можливість для встановлення позитивних взаємин з правопорушниками, надання їм допомоги, а також залучення їх до суспільного життя, що, у свою чергу, дає змогу Україні відповідати стандартам, викладеним у Правилах Ради Європи з пробації.