1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ВЛАСНОСТІ В...

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННИХ ВИКЛИКІВ І КІБЕРЗАГРОЗ

31 березня 2025 року ГО «Поверни своє» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством юстиції України за підтримки Ради Європи провели відкритий діалог на тему: «Інформаційна безпека власності в умовах воєнних викликів і кіберзагроз», до якого в онлайн-режимі долучилися представники сектору цифрового розвитку та з питань організації діяльності центрів надання адміністративних послуг разом з відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ізмаїльської РДА.

Сьогодні питання збереження інформації про права власності українців набуло особливої актуальності, адже в умовах військової агресії рф громадяни втрачають не тільки майно, але й правовстановлювальні документи. Втрата таких документів за відсутності верифікованих даних у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) суттєво ускладнює доступ до низки державних послуг і програм, таких як «єВідновлення».

❗️Під час заходу було наголошено на тому, що для успішної реалізації програми допомоги з відновлення житла «єВідновлення» є реєстрація права власності в ДРРП.

Подати заяву на реєстрацію прав на нерухоме майно через портал Дія можуть жителі Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Луцьк. Це стосується прав, які виникли та були зареєстровані до 1 січня 2013 року, коли було запроваджено Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Як скористатися послугою❓
➡️ увійти на портал Дія (якщо ще не зареєстровані на нього, тоді пройдіть відповідну реєстрацію);
➡️ обрати «Послуги» → «Земля, будівництво, нерухомість» → «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» → «Подати заяву»;
➡️ внести потрібну інформацію та скани документів;
➡️ підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім внесе дані в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

Дізнатися результат заявник зможе, переглянувши статус у кабінеті на порталі Дія. Окрім цього, про результат буде повідомлено листом на електронну пошту заявника.

Чому це важливо❓
✅ реєстрація нерухомості підтверджує, що ви є законним власником майна. Це, своєю чергою, унеможливлює підробку шахраями документів про право власності на майно;
✅ реєстрація права власності в ДРРП убезпечує дані, адже ті будуть збережені на захищених цифрових носіях, на відміну від паперових архівів. Для прикладу, після початку повномасштабної війни багато таких архівів БТІ знищили або розікрали окупанти.

❗️На сьогодні в 2/3 громадян, які подали інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, житло не зареєстроване в ДРРП. Це унеможливлює подачу заяви на виплату допомоги, адже наявність запису про право власності в реєстрі є обов’язковою умовою для подання заяви.

Завдяки масштабуванню послуги на порталі Дія значно більша кількість громадян зможуть онлайн подати заяву на реєстрацію, без потреби йти до державного реєстратора та проходити численними коридорами держустанов. Це особливо актуально для жителів тих областей, які є одними із найбільш постраждалих внаслідок агресії рф.

Друга частина заходу була присвячена юридичним деталям, законодавчим новаціям і практичним тенденціям у процедурі верифікації (внесення даних до ДРРП) права власності на нерухоме майно, а також аналізу реальних кейсів.

🤝Дякуємо організаторам заходу за корисну інформацію у важливих життєвих питаннях.