ЕРГОТЕРАПІЯ: ЗРОБИТИ ОЧІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ РЕАЛІСТИЧНИМИ
Набрати повідомлення в телефоні, почистити зуби, заварити каву та зробити бутерброд, застібнути куртку — ми робимо щоденно тисячі дрібних вправ, які навіть не помічаємо.
А чи просто зробити все це саме, коли пальці не дуже добре слухаються або їх взагалі немає, якщо людина не може пересуватися самостійно, якщо вона втратила зір?
Навчити людину з порушеннями функцій організму заново бути максимально незалежною в побуті, працювати та й взагалі виконувати повсякденні справи в тому об’ємі, який є можливим для цієї конкретної людини в цей конкретний період життя — це задача ерготерапевта.
Він працює з людьми, які отримали травми, і тепер не можуть жити тим життям, як і раніше. Він допомагає дітям, які народились з ДЦП чи іншими порушеннями. Він допомагає відновитися людям, які перенесли інсульт чи інше важке захворювання.
В ерготерапії немає та не може бути однакових програм реабілітації, адже не може бути двох людей з однаковими порушеннями, однаковим станом та однаковими цілями.
Адже головним учасником процесу реабілітації є людина, яка відновлюється. І саме вона визначає ціль реабілітації — що саме їй важливо, чого саме вона хоче навчитися в першу чергу.
Щоб досягти цілей, ерготерапія йде водночас в двох напрямках — фахівець допомагає людині пристосуватися до простору (побутового чи робочого), а також допомагає пристосувати навколишнє середовище під потреби людини.
Заняття з ерготерапії проходять не лише в лікарні. На каналі “Фізіо Єнот” багато відео з різноманітними вправами, які можна виконувати самостійно.
Як перетворити пластилін, фрукти, фасоль, стакан та інші речі, що можна знайти в будь-якому будинку, на тренажери, дивиться в цьому відео. Також корисно ввести такі вправи в ваші рутинні процеси та виконувати, коли є час.
Які саме вправи будуть оптимальними для вашої ситуації, допоможе визначити ерготерапевт, але тут є багато на ваш вибір.