1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ДЕРЖРИБАГЕНТСТВО: В УКРАЇНІ ТРИВАЮТЬ...

ДЕРЖРИБАГЕНТСТВО: В УКРАЇНІ ТРИВАЮТЬ ВЕСНЯНІ РОБОТИ ЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ НЕРЕСТОВИЩ ТА ПОПОВНЕННЯ ВОДОЙМ РИБОЮ

Рибогосподарники використовують кожен сприятливий день, аби поповнити водойми новими поколіннями риб. Так, на Прикарпатті 26 квітня 2023 року проведено компенсаційне зариблення річки Золота Липа.

Загалом у водойму випущено понад 2,7 тис. екземплярів молоді риби (товстолоба білого – понад 1,5 тис. екз., товстолоба строкатого – майже 1 тис. екз., коропа – майже 200 екз.). Весь зарибок був двохрічного віку, середньою наважкою близько 130 г, що забезпечує йому високі шанси на виживання в природних умовах річки.

Зариблення здійснювалося відповідно до науково-біологічного обґрунтування та під наглядом комісії з контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів у складі працівників Держрибагентства, представників Держекоінспекції та місцевої влади.

Водночас для покращення умов відтворення водних біоресурсів рибоохоронцями встановлювалися штучні нерестовища. Зокрема, Одеським рибоохоронним патрулем Держрибагентства спільно з користувачами, які здійснюють діяльність в умовах режиму СТРГ, встановлено 750 нерестових гнізд на місцевих водоймах, а саме:

– 300 гнізд на озері Катлабуг;

– 250 гнізд на озері Кагул;

– 200 гнізд на Хаджибейському лимані.

Субстрат для штучних нерестових гнізд виготовляють з природних матеріалів – хвойних гілок, сухої трави, очерету, коріння дерев та кущів. За умови дефіциту природних нерестовищ, головна перевага штучних гнізд – низька вартість, достатня міцність і екологічно безпечний матеріал.

Штучні нерестовища – унікальний та недорогий спосіб покращити екологічні умови для природного відтворення водних біоресурсів. За умови правильної технології виготовлення, вони захищають ікру від загибелі, характеризуються високою ефективністю освоєння субстрату та підвищеним виходом життєздатної молоді риб.