1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З...

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

✅18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

✔️Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.

Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство – грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають.

📌Наразі вже понад 1 млн 360 тис. вимушених переселенців особисто поінформовані інспекторами Держпраці про запобіжні дії для зниження ризиків потрапляння у трудове рабство. На вокзалах, прикордонних пунктах пропуску та місцях скупчення біженців розміщено понад 1,2 тис. плакатів, розповсюджено 177 тис. буклетів. У соцмережах розміщено 8 тис. інформаційних повідомлень, понад 1,5 тис. – на вебсайтах, 166 – у ЗМІ.

Якщо ви або ваші близькі та знайомі

постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:

1547- Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;

112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;

102 – Поліція.

Міністерство соціальної політики України