1. /
  2. Новини
  3. /
  4. БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ВВАЖАЄ ЧЛЕНСТВО...

БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ВВАЖАЄ ЧЛЕНСТВО В ЄС НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ ДЛЯ ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ

Переважна більшість українців підтримує європейську інтеграцію України та вважають членство в Європейському Союзі необхідною умовою для процвітання держави в майбутньому. 

Про це свідчать результати опитування громадської думки Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

За результатами опитування, 82% респондентів погоджуються, що майбутнє України як процвітаючої вільної країни залежить від того, чи вона стане членом ЄС (повністю погоджуються – 50%). Не погоджуються з цим твердженням 14% респондентів.

У всіх регіонах України, абсолютна більшість населення вважає, що майбутнє процвітання країни залежить від вступу до ЄС. Зокрема, серед жителів Сходу і Півдня так вважають відповідно 78% і 81% (не згодні з таким твердженням, відповідно, 17% і 14%).

81% українців вважають, що співробітництво України і Заходу для відсічі російській агресії – це «win-win» ситуація, коли у виграші і сама Україна, і також Захід. З них 45% вважають, що Україна та Захід виграють у рівній мірі, 29% вважають, що переважно це виграш для України, але є виграш і для Заходу. Решта 7%, навпаки, бачать переважний виграш для Заходу, хоча Україна також виграє.Тільки 9% вважають, що це співробітництво лише в інтересах України і 4% вважають, що це лише в інтересах Заходу.

Крім того, переважна більшість – 54% українців вважають, що фінансова допомога Заходу має супроводжуватися вимогами до реформування, яких Україна має дослуховуватись та відповідно виконувати. В той же час 36% респондентів згодні з думкою щодо очікування допомоги без особливих умов чи обмежень (оскільки Україна захищає і Європу). 

Довідково 

Упродовж 14-22 лютого 2023 року і впродовж 22 лютого-6 березня 2023 року КМІС провів дві хвилі власного всеукраїнського опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2007 та 985 респондентів (відповідно, у першій та другій хвилі), що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). 

Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).  

Статистична похибка вибірки першої хвилі не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,5% – для показників, близьких до 5%. Статистична похибка для другої хвилі не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.