За даними Міністерства юстиції України найкриміногеннішим віковим періодом на сьогодні є 15-17 років, у цьому віці підлітками вчиняється 62% злочинів від загальної кількості. За останній час кількість неповнолітніх, які відбувають покарання у закритих закладах значно скоротилась. Однак, зменшення кількості неповнолітніх у виховних закладах не є показником зменшення підліткової злочинності.
Досвід свідчить, що соціальна реабілітація дітей, котрі вступили у конфлікт із законом, є ефективним соціальним механізмом, що дає змогу відновити фізичний, психологічний та соціальний статус дитини та уникнути трагічних наслідків, тобто сприяти соціальній адаптації та інтеграції неповнолітнього порушника у сім’ю та суспільство.
З метою успішної корекції соціальної поведінки неповнолітніх, які перебувають на обліку в Ізмаїльському районному відділі №2 працівники органу пробації залучають до співпраці Центри надання соціальних послуг Кілійської та Вилківської міських рад. Фахівці даних центрів володіють не лише ґрунтовними юридичними знаннями, а вміють професійно забезпечити здійснення саме соціально-виховної роботи. Так фахівці КУ «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради впроваджують ефективні технології та допомагають уповноваженому органу пробації в оцінюванні ризику вчинення повторного кримінального правопорушення неповнолітніми; складанні індивідуального плану і кейс менеджменту та мотиваційному консультуванні підлітків, які перебувають на обліку у відділі пробації.