1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Україна розпочала скринінг з...

Україна розпочала скринінг з ЄС щодо транспортної політики та транс’європейських мереж

📍У вівторок, 24 червня у Брюсселі розпочалась двостороння зустріч делегацій України та Єврокомісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства до права ЄС за розділами 14 «Транспортна політика» та 21 «Транс’європейські мережі» (TEN-T).

➡️Зустріч охоплює ключові сектори транспортної сфери: автомобільний, залізничний, повітряний, морський транспорт, а також безпеку, цифровізацію, управління інфраструктурою, права пасажирів та інтеграцію України до TEN-T.

Прогрес України представляють Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум, заступники Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач, Андрій Кашуба та Олексій Балеста, голова Державної авіаційної служби України Олександр Більчук, заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Роман Комендант, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, начальниця управління аеронавігації Державної авіаційної служби України Аліна Задорожня, представники Міністерство розвитку громад та територій УкраїниМіністерство економіки України, Державна авіаційна служба України, Національного бюро з розслідувань на транспорті тощо.

➡️В межах зустрічі представники української делегації наголосили, що транспортне право є одним із найбільш комплексних у законодавстві ЄС, оскільки вимагає масштабного нормативного узгодження в залізничній, автомобільній, авіаційній та морській галузях, а також створення потужних інституцій та інфраструктури. У цьому контексті Україна демонструє рішучість рухатися вперед, попри серйозні виклики, пов’язані з війною.

Представники української сторони підкреслили, що Україна прагне до більшої участі в європейських транспортних ініціативах: у механізмі Connecting Europe Facility (CEF), технічних робочих групах у межах Договору про транспортне співтовариство (TCT), у діяльності Європейського залізничного агентства (ERA), Європейського агентства з безпеки авіації (EASA), Європейського агентства з безпеки морського судноплавства (EMSA), Європейської мережі органів з розслідування безпеки цивільної авіації (ENCASIA) та трансʼєвропейської мережі (TEN-T). Українська сторона сподівається на підтримку Європейської Комісії у наданні Україні статусу спостерігача чи пілотної участі в цих платформах як частині політики поступової та прискореної інтеграції.

Зустрічі, які триватимуть до 27 червня, дозволять визначити подальші кроки України для досягнення повної відповідності законодавству ЄС за Розділами 14 і 21 та стануть черговим етапом наближення до нашої стратегічної мети – членства в Євросоюзі.

🔎Детальніше тут https://cutt.ly/4rECqdyt