ВЕБІНАР ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ОКРЕМИХ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ СОЦІАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЦНАП
16 квітня 2025 року представники сектору цифрового розвитку та з питань організації діяльності ЦНАП Ізмаїльської РДА взяли участь у вебінарі про особливості надання окремих адміністративних послуг соціального характеру, який організовується за сприяння програми Polaris.
⠀На заході говорили про:
Призначення державної допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях:
Покриття витрат на виплату допомоги здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.
Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.
Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.
Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:
посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
⠀На сьогоднішній день заяви з необхідними документами також приймаються посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх відповідному органу соціального захисту населення.
⠀Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї. Максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для малозабезпеченої сім’ї.
На період воєнного стану державна соціальна допомога призначається на один шестимісячний період, якщо у складі сім’ї є особа працездатного віку, яка:
є особою з числа внутрішньо переміщених осіб і не працює або не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом періоду, за який враховуються доходи;
особа, яка повернулася після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном, не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа і не працює або не сплатила/за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і яка звертається за призначенням державної соціальної допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.
Для призначення допомоги можна звернутися до ЦНАП.
Під час розмови кожний мав змогу задати питання та отримати відповіді від експертів.
Дякуємо організаторам заходу за корисну інформацію у важливих життєвих питаннях.
