1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УВАГА! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ

УВАГА! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ

Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація Одеської області спільно з Ізмаїльським районним управлінням  Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє щодо шкоди здоров’ю, яка  є найнебезпечнішим наслідком стихійної торгівлі. Саме неякісні продукти, куплені у несанкціонованих місцях, – головна причина харчових отруєнь.

Найчастіше місця стихійної торгівлі виникають у місцях масового перебування людей: зупинкові комплекси, вокзали, автомобільні шляхи. Нерідко торгівля ведеться з землі.

Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень, і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання.

Продукти зі «стихійного ринку» не проходять перевірку на якість, їх споживання може призвести до харчових отруєнь та серйозних захворювань. 

Серед негативних факторів стихійної торгівлі – продаж продуктів харчування, які не мають сертифікатів та не пройшли перевірку якості, неофіційне працевлаштування продавців, перешкоджання проїзду транспорту та проходу пішоходів на тротуарах, антисанітарія та залишене сміття. Крім того, стихійна торгівля складає нечесну конкуренцію продавцям, які торгують на офіційних ринках.

Щоб бути представленою на продаж на агропродовольчому ринку, продукція повинна пройти лабораторне дослідження. Звичайно, це не мікробіологічне, а лише фізико-хімічне дослідження, але принаймні можна бути певним, що такі характеристики, як температурний режим, наявність хімічних додатків, зовнішній вигляд, органолептична оцінка – будуть забезпечені.

Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів, є ринок. Саме там розміщена державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, яку реалізують, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що цей продукт придатний до вживання. Державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, де проводять такі дослідження, не є власністю ринку. Вона здійснює ветеринарно-санітарну експертизу при Держпродспоживслужбі. Агропродовольчий ринок повинен забезпечити приміщення та умови для роботи лабораторії, адже вона здійснює незалежне дослідження. Адміністрація об’єкта зацікавлена в тому, щоб люди, які купують продукцію на ринку, не мали негативних наслідків після її вживання. Вона має забезпечити холодильні камери, належне прибирання, інфраструктуру: вивезення сміття, освітлення, боротьбу зі шкідниками, належні температурні режими. Це перший крок до створення безпечного середовища для продажу продукту. Це те, чого немає у стихійних місцях торгівлі.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках. Не ризикуйте ним, купуючи продукти на стихійних ринках.