Наше головне завдання сьогодні, і стільки, скільки триває війна – спільно долати виклики, аби захистити і зберегти демократію, функціональність держави, свободу думки і слова, вільне вираження поглядів та переконань.
Про це заявила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час свого онлайн-виступу на конференції «Євроінтеграція під час війни: виклики для свободи слова та роль Суспільного мовлення», що відбулась у Києві 2 вересня.
«Попри щоденну боротьбу з ворогом, Україна продовжує залишатися демократичною європейською державою, впевнено підтверджуючи цей статус, рухаючись до повноправного членства в ЄС. І зараз, коли ми офіційно розпочали переговори щодо вступу до ЄС, нашим першочерговим пріоритетом залишається виконання зобов’язань щодо цінностей – верховенства права, свободи слова та прав людини», – зазначила Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єрка нагадала, що Україна вже доклала чимало зусиль на цьому напрямку, зокрема, повністю оновивши аудіовізуальне законодавство відповідно до ринкового регулювання ЄС, ухвалено комплексний Закон «Про медіа», зміни до законодавства про рекламу, що отримали позитивну оцінку Єврокомісії.
Крім того, на виконання рекомендацій Єврокомісії розроблено Дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного післявоєнного медіа-простору, ведеться робота щодо посилення незалежності Національної ради з питань телебачення і радіомовлення як національного регулятора.
Окремо вона висловила подяку Суспільному Мовнику, який регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот та корінних народів та створив Координаційний центр мовлення національних меншин, який відіграє надзвичайно важливу роль у дотриманні інформаційних прав національних меншин України.
У межах дискусії під час Конференції, учасники говорили зокрема про важливість дотримання свободи слова, виклики та можливості України та вплив Суспільного Мовника на шляху імплементації стандартів ЄС у сфері медіа в умовах повномасштабного вторгнення.
Участь у заході взяли представники Уряду та Парламенту, медіа сфери, міжнародних організацій тощо.