1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ФОРМУВАННЯ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ НА РОБОЧОМУ...

ФОРМУВАННЯ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

Безбар’єрність на робочому місці в державних органах – це підтримка доступності, різноманітності та інклюзії на робочому місці, а також усунення бар’єрів під час виконання державними службовцями та іншими працівниками державних органів своїх посадових обов’язків.

НАДС розроблено методичні рекомендації, метою яких є створення в державному органі безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх його працівників для належного виконання встановлених завдань і обов’язків, професійного та особистісного розвитку, кар’єрного росту.

Методичні рекомендації стануть у нагоді:

  • службам управління персоналом державних органів;
  • керівникам державної служби в державних органах;
  • керівникам самостійних структурних підрозділів;
  • державним службовцям;
  • іншим працівникам державних органів.

Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах

Додаткова інформація:

НАДС, спільно з партнерами підготовлено освітній серіал «Держава без бар’єрів», який ви знайдете на порталі Дія.Освіта за лінком: https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-government 

Під час проходження освітнього серіалу ви дізнаєтесь про:

  • формування стереотипів і як уникати упередженості в роботі;
  • дотримання принципів безбар’єрності у спілкуванні з громадянами;
  • застосування безбар’єрного підходу під час ухвалення рішень та чому саме від публічних службовців залежить, чи буде держава безбар’єрною для своїх громадян.

Після опрацювання інформаційних матеріалів курсу та успішного проходження підсумкового тесту ви зможете отримати електронний сертифікат (0,1 кредит ЄКТС).


Стане у нагоді! 

Наразі державні органи та органи місцевого самоврядування можуть скористатися механізмом виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Останнім часом така можливість набуває особливої актуальності, з огляду на те, що багато роботодавців облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю.

Суть цього механізму полягає в працевлаштуванні людини з інвалідністю І або ІІ групи та облаштуванні для неї робочого місця. Після цього роботодавець може подати заяву про надання йому компенсації витрат за облаштування такого робочого місця.

Як це працює – дізнавайтеся з підготовленої Державним центром зайнятості інформації.