1. /
  2. Новини
  3. /
  4. економіка
  5. /
  6. ЗАБОРОНА СТИХІЙНОЇ ТОРГІВЛІ

ЗАБОРОНА СТИХІЙНОЇ ТОРГІВЛІ

Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація та Ізмаїльське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляють, що епідемічна ситуація із захворюваністю на гострі кишкові інфекції з настанням весняно-літнього періоду щорічно має тенденцію до ускладнення. Захворюваність на гострі кишкові інфекції уточненої та невстановленої етіології в цей період зростає. Як правила, до 70% хворих приходиться на дитяче населення, до 30% зросла захворюваність серед дорослого населення міста. Крім цього, зазначаємо, що епізоотична ситуація у світі також ускладняється, зокрема з січня по березень 2023 року в країнах Європи зареєстровано 1573 спалахи грипу птиці в 26 країнах, у т.ч. що межують з Україною. Також, з початку року на території України зареєстровано 4 випадки африканської чуми свиней. Епізоотична ситуація зі сказу тварин також викликає занепокоєння.

В той же час, на території Ізмаїльського району, у не встановлених до цього місцях продовжує здійснюватися незаконний продаж сільськогосподарських та непродуктивних тварин та птиці, що не дає можливості проводити дієвий ветеринарний контроль та контроль епізоотичної ситуації.

З настанням весняно-літнього періоду в рази зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Цьому сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й те, що громадяни не замислюється над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Не звертаючи уваги на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих, купуючи продукти харчування на вулиці, покупці беруть відповідальність на себе та повинні усвідомлювати всі ризики для здоров’я.

У більшості випадків вулична торгівля в Україні незаконна. Але деякими приватними особами здійснюється торгівля харчовими продуктами, в тому числі швидкопсувними (ковбасними та молочними виробами) домашнього приготування та рибою, з рук на вулицях, у дворах, під’їздах та в інших невстановлених місцях, за відсутністю документів, які посвідчують їх безпечність для здоров’я населення, особистих медичних книжок, за відсутністю умов для дотримання правил особистої гігієни. Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень, і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка представляє високий ризик для здоров`я людей.. При реалізації швидкопсувних продуктів не дотримується температурний режим, що може сприяти їх псуванню та виникненню гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед населення.

Реалізації сировини тваринного походження у невстановлених місцях також значно ускладнює здійснення заходів із недопущення занесення та розповсюдження на території району небезпечних хвороб тварин та птиці.

УВАГА! Відповідно до ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Згідно із частинами 1, 2, 9 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, протоколи про правопорушення передбачені ст. 160 КУпАП мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад та члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Ст. 221 та 227 КУпАП визначено, що розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 160 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів у триденний строк.

Задля припинення розгортання осередків стихійної торгівлі, звертаємося до всіх мешканців Ізмаїльського району із закликом не купувати харчових продуктів у місцях стихійної торгівлі. З метою профілактики гострих кишкових захворювань застерігаємо та рекомендуємо користуватися лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або ринків.