ПРИКОРДОННИКИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО ЗАГОНУ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ КОБЗАРЯ
В рамках відзначення 209-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка, охоронці державного кордону взяли участь у тематичних заходах, що проводяться в прикордонних містах Ізмаїл, Болград, Рені та Вилкове. Також прикордонники разом з українцями поклали квіти до пам’ятників, зведених на честь видатного українця. В підрозділах охорони державного кордону, в рамках просвітницької роботи, проводяться Шевченківські читання.
Тарас Шевченко вважається найвидатнішим українським поетом та невтомним борцем за свободу українського народу. Його внесок у вітчизняну літературу має велике значення. Наведемо декілька фактів з біографії поета та художника:
ще за життя «Кобзар» Шевченка був настільки популярним, що дворяни вивчали українську аби його читати;
у його повному зібранні можна побачити лайливі слова, як то кажуть, для «міцного слова»;
Шевченко поважав Івана Котляревського, який намагався відновити національну літературу в умовах бездержавності;
за своє життя він створив понад 1300 картин, з яких до нашого часу збереглися більше 800. Деякі з них використовувались до власних творів;
твори Шевченка радянська влада не могла просто заборонити, бо вони були занадто відомі. Замість цього Кобзаря намагалися дискредитувати;
з повномасштабним наступом російської федерації низка виконавців з вірша «Думи мої …» 1840 року зробили пісню, яка зайняла почесне місце серед пісень, народжених війною.
Помічник начальника загону – начальник прес-служби підполковник Ігор Перегняк