СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ ДІЄ БІЛЬШЕ 400 МАЙДАНЧИКІВ З ОПАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Сьогодні в Україні діє більше 400 майданчиків з опанування української мови. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Нещодавно на сайті Уповноваженого ми оновили інформацію про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою. Це близько 415 локацій, які ми можемо запропонувати громадянам України. Створення розгорнутої мережі безкоштовних мовних курсів – це була моя особиста ініціатива. Місцева влада – чи це захід, південь, центр країни – охоче долучилися до цієї роботи, як і до затвердження й розробки обласних, міських програм з популяризації державної мови”, – зазначив Тарас Кремінь.
Говорячи про опитування щодо розвитку української мови, яке стартувало у додатку “Київ Цифровий” і триватиме до 31 січня, Уповноважений наголосив, що сподівається, що Київ буде набирати обертів і демонструвати всій Україні, як треба поліпшувати мовну ситуацію.
“В Києві зараз перебуває величезна кількість внутрішньо переміщених осіб, діють дипломатичні представництва. З вуст лідерів великих країн, які виступають на найвищих трибунах, лунає українська мова. Тому звичайно української повинно бути значно більше і в столиці, і в кожному місті й містечку України.
Столиця повинна залишатися законодавцем мовної моди. Сподіваюсь, що результатами цього опитування стане прийняття на найближчій сесії Київської міської ради запланованої мовної стратегії, як і відповідної міської програми. Громадяни зараз хочуть дієвих, чітких механізмів з боку місцевої влади. А це і безкоштовні курси, і локації, які пов’язані із підвищенням мовних компетенцій, в тому числі і для охочих скласти іспит на рівень володіння державної мови”, – зазначив Тарас Кремінь.
Говорячи про українізацію громадського простору столиці, Уповноважений наголосив, що мова не тільки про перейменування вулиць.
“Перейменувати вулицю добре, але очистити місто Київ від залишків радянського минулого – серед ключових завдань місцевої влади. Пам’ятники, які пов’язані з радянським тоталітарним минулим – маркери колишніх епох. Тож тут не може бути жодних компромісів. Ми повинні використати цей момент для того, щоб повернути Україні її справжнє обличчя!”, – зазначив Тарас Кремінь.
Нагадуємо, всю оновлену інформацію про безкоштовні мовні курси можна знайти на сайті Уповноваженого: