В СУВОРОВСЬКІЙ ГРОМАДІ РОЗПОЧАЛИ ПРОЦЕС ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЗРОШУВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ
“ВОДА ЖИТТЯ” – сьогодні, 14 грудня, пройшли установчі збори організації водокористувачів (ОВК) у межах обслуговування Суворовської зрошувальної системи. Чому ця подія важлива та варта уваги ЗМІ та інших громад?
Саме з цього кроку розпочинається процес відновлення та розвитку зрошення у межах Суворовської зрошувальної системи.
Створення ОВК та розробка проєкту здійснюється при консультаційному супроводі Агенція регіонального розвитку Одеської області згідно договору про співпрацю з громадою, а також за ініциативою голови Суворовської селищної ради Олега Босікевича.
За нашої підтримки ОВК Суворовської громади планує брати участь у грантових конкурсах, в тому числі, транскордонного співробітництва, державних програмах підтримки та залучати кредитне фінансування для розвитку інженерних мереж, впровадження інноваційний технологій.
Вже розроблена концепція проєкту та подана на конкурс до програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).
За останні 30 років зрошення земель проводилося нерівномірно і значно знизилося.
Більш детально – у інфографіці нижче.
“Для нас питання відновлення системи зрошення – це питання виживання фермерських господарств. Ми постійно стикаємося зі все частішою появою суховіїв на Бесарабщині та зростанням вартості води для поливу полів. Для ініціативної групи фермерів, яка виступила за заснування організації водокористувачів, це важливе та непросте рішення. Ми віримо, що завдяки взяттю на себе відповідальності ми зможемо покращити управління системою зрошення, знизити вартість водопостачання, усунути втрати води та автоматизувати полив за рахунок впровадження інновацій” – розповіла на установчих зборах ОВК “ВОДА ЖИТТЯ” новообрана Голова правління Михайлина Капаруліна.
Завдяки створенню ОВК та подальшим спільним діям планується реалізація таких проєктів:
— впровадження «зелених» технологій енергозабезпечення роботи насосного обладнання за рахунок використання сонячної та вітро- генерації;
— застосування екологічно безпечних добрив;
— розширення площі здійснення крапельного поливу з використанням автоматизованих систем моніторингу стану ґрунтів;
— використання матеріалів аеро– і космічних зйомок у сільському господарстві;
— запровадження пілотних культур, в тому числі, вирощування овочів, ягід, їх зберігання, переробки завдяки інтеграції з проєктом створення агротехнопарку та території Суворовської громади.
Досвід, який отримує Суворовська ОВК у співробітництві з Агенцією, дуже важливий для поширення та дублювання в інших громадах регіону, тому розраховуємо на співпрацю зі ЗМІ та висвітлення події.