1. /
  2. Новини
  3. /
  4. НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ НАЧАЛЬНИКА...

НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ НАЧАЛЬНИКА РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ РОДІОНА АБАШЕВА

Начальник Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев разом з заступником голови Ізмаїльської районної військової адміністрації Сергієм Продановим та головою Ренійської громади Ігорем Плєховим оглянули шлюз Орлівський та канал, який зʼєднує річку Дунай з озерами Кагул та Картал (через останній наповнюватимуться також озера Кугурлуй та Ялпуг).

Підготовчі роботи для розчищення цього каналу вже розпочались.

Обговорили технічні питання запланованих робіт з директором Болградського міжрайонного управління водного господарства Михайлом Балєвим.

Зазначено, що в Ізмаїльському районі Ізмаїльським та Кілійським міжрайонними управліннями водного господарства також проводяться роботи на Громадському та Міжколгоспному каналах. В місті Вилкове розчищають єрики та готуються до розчищення рукава Білгородський. Крім того, ремонтується трубчатий перехід, що зʼєднує озера Катлабух та Сафʼяни.

Проведення вказаних вище робіт – це один з напрямків по поліпшенню екологічного стану Придунайських озер, які сьогодні, можна сказати, волають про допомогу. Низький рівень води в Дунаї, сильна посуха, недосконале управління та експлуатація у попередні роки привели до того, що прісноводні Придунайські озера Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал та Саф’яни, найбільші порівняно з іншими водоймами Одеської області, та водотоки до них з річки Дунай зазнали значного негативного впливу.

Першочерговим заходом стало примусове наповнення озер Катлабух та Китай – інтенсивний забор води з озер Катлабух та Китай на зрошення та на господарські потреби мешканців Ізмаїльського району, відсутність опадів, випаровування з поверхні озера посилили загрозу різкого підвищення мінералізації води та, як наслідок, засолення ґрунту, а зрештою – погіршення якості земель та значного зниження врожайності на зрошувальних землях Ізмаїльського району.

Влітку на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної військової адміністрації під головуванням начальника Одеської ОВА Максима Марченка було вирішено виділити з екологічного фонду кошти на роботу насосних станцій для примусового наповнення озер.

Наступним кроком стало виділення паливно-мастильних матеріалів для техніки Ізмаїльського, Кілійського та Болградського міжрайонних управлінь водного господарства на роботи з розчищення каналів.

Це рішення було прийнято за результатами наради щодо вирішення проблемних питань стану водойм та водосховищ Ізмаїльського району, яка відбулась наприкінці вересня в місті Ізмаїл.

Для чого це потрібно?

По-перше, подача води до озер через насосні станції відіграє важливу роль в зрошенні земель Ізмаїльського району. Це впливає на збільшення і родючості ґрунту, і врожайності сільгоспкультур.

Нагадуємо, Ізмаїльський район знаходиться в зоні ризикованого землеробства, та через неоптимальні умови природного вологозабезпечення, які постійно погіршуються внаслідок глобальних змін клімата, ефективне землеробство без зрошення стало практично неможливим. І забезпечити вологою південні регіони можливо лише завдяки воді з Дунаю: ця ріка — єдине джерело, яке могло б дати воду не тільки для вирощування агрокультур, а і для населення.

По-друге, розчищення каналів поліпшить водообмін між річкою Дунай та озерами та покращить їхній екологічний стан. В свою чергу, це вплине і на здоровʼя мешканців населених пунктів, розташованих на берегах озер, адже воду з водойм використовують і для поливу городів, і на господарські потреби та для питного водопостачання.

По-третє, водойми також використовуються для ведення рибного господарства та рекреаційних цілей.

Якщо коротко, то яка ж риба буде жити в висихаючих озерах?..

Сьогодні Одеська обласна та Ізмаїльська районна військові адміністрації приділяють пріоритетну увагу вирішенню проблемних питань стану водойм та водосховищ.

Продовжуємо працювати.