1. /
  2. Новини
  3. /
  4. освіта
  5. /
  6. ЩОДО ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ...

ЩОДО ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ДО НОВОГО 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Суспільство, батьки і вчителі, діти – дуже хотіли б нормально вчититися в звичному режимі. Зараз робиться все можливе, щоб 1 вересня школи розпочали роботу очно. Це непросте завдання. І це завдання, в тому числі, щодо створення нормальних безпекових умов роботи шкіл, поставлене перед ОВА і органами місцевого самоврядування, органами управління освітою і Міносвіти. Якщо таких умов не буде, дистанційна робота або робота в змішаному режимі не відкидається.

З 1 вересня в Україні відкриється навчальний процес для шкіл, в яких є укриття. Наразі керівники освітніх закладів отримали рекомендації, якими мають бути бомбосховища для учнів.

Ці рекомендації розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій з метою приведення фонду захисних споруд у готовність до використання.

У документі зазначено, що укриття повинні розміщуватися в підвальному або цокольному поверхах, а при наявності огороджувальних будівельних конструкцій – на першому поверсі будівлі.

У них має бути електрика, штучне освітлення, системи водопроводу і каналізації, має бути присутня вентиляція. Якщо в об’єктах будівництва немає водопостачання і каналізації, вони повинні мати окремі приміщення для установки виносних баків для нечистот.

В укритті повинні бути два евакуаційні виходи, один з яких може бути аварійним. Якщо укриття може вмістити до 50 осіб – досить одного виходу. Через приміщення, призначені для дітей, не повинні проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.

Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для установки лавок та інших місць для сидіння і лежання.

Висота приміщень для укриття повинна бути не менше 2 м, допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією.

Місткість споруд подвійного призначення і найпростіших укриттів розраховується з розрахунку: 0,6 кв.м площі основних приміщень на одну людину.

Устаткування найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них людей не менше 48 годин.

В громадах створені комісії, які призначає засновник, тобто орган місцевого самоврядування. Туди входять всі технічні спеціалісти, які повинні дати висновок, що це приміщення може використовуватися як укриття для дітей, педпрацівників та інших працівників школи. Люди, які підписують цей висновок, відповідають за нього.

Тому укриття повинні бути оснащені місцями для сидіння або лежання, ємностями з питною водою, контейнерами для зберігання продуктів харчування, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку та оповіщення, шанцевим інструментом. Також навчальні заклади зможуть використовувати в якості укриттів приміщення інших суб’єктів господарювання. Такі захисні споруди повинні знаходитися в безпосередній близькості на відстані до 100 м від навчального закладу.

Школи з невеликими укриттями працюватимуть по змінах.

Наприклад, якщо в школі навчається 600 учнів, а бомбосховище розраховане на 200 осіб, то освітній процес буде розділений по змінах. Також це може бути змішане навчання. Рішення прийматиме директор установи.

До 1 вересня в школах з укриттями повинні будуть пройти тренування евакуації. Потрібно буде зрозуміти, за який час школярі зможуть спуститися в укриття з верхніх поверхів і все це повинно бути враховано.