ЗУСТРІЧ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З КЕРІВНИКАМИ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
Доступність та якість медичної допомоги – основні показники, що визначають ефективність системи охорони здоров’я, у цьому контексті, укрупнення Ізмаїльського району дає нові можливості для надання медичних послуг мешканцям району.
6 травня голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіон Абашев, за участю першого заступника Михайла Шарафаненка та заступників Ольги Колесниченко та Сергія Проданова, провів зустріч з керівниками медичних закладів району. Серед запрошених: в.о. головного лікаря КНП Одеськоїобласної ради «Дунайська обласна лікарня» Віталій Гайдуков, головний лікар КУ Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльська станція швидкої і невідкладної медичної допомоги» Микола Борча, в.о. директора КНП Ізмаїльської міськоїради «Ізмаїльський міський ЦПМСД Олександр Ткаченко, в.о. директора КНП Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльська міська центральна лікарня» Сергій Бажак, начальник Ізмаїльського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Дмитро Дімов, головний директор КНП Саф’янівської сільської територіальної громади «Центральна районна лікарня» Олег Садковський, директор КНП Вилківської міської ради «Вилківська міська лікарня» Валерій Мінчев, директор КНП Кілійської міської ради «Кілійська багатопрофільна лікарня» Юлія Пожога, головний лікар КНП Кілійської міської ради «Кілійський ЦПМСД» Лариса Степаненко, генеральний директор КНП Ренійської міської ради «Ренійська центральна міська лікарня» Олександр Сирота, головний лікар КНП Ренійської міської ради «Ренійський ЦПМСД» Сергій Георгіу та інші.
Зустріч проведено з метою налагодження комунікації між органом виконавчої влади та закладами охорони здоров’я укрупненого району, координації роботи, виявлення проблемних питань зумовлених переходом закладів охорони здоров’я на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій (ПМГ).
Недостатній рівень фінансування не дозволяє забезпечити виконання вимог ПМГ. У 2021 році нею передбачено фінансування первинної медичної допомоги (з урахуванням кількості населення, яке підписало декларацію з лікарем); вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги (з урахуванням пріоритетних послуг та станів); реімбурсації вартості лікарських засобів; паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації, а також екстреної медичної допомоги.
Керівники закладів охорони здоров’я висловили стурбованість цією ситуацією та зазначили, що багато медичних закладів не можуть перейти на нову форму роботи через недостатні фінансові та кадрові ресурси, застарілу або відсутню матеріально-технічну базу. В результаті значна кількість населення позбавлена можливості отримати доступу та якісну медичну допомогу. Вирішення цих питань потребує колосальних витрат, які стають відповідальністю місцевих бюджетів.
Місцевими закладами охорони здоров’я також проводиться робота у рамках боротьби з COVID-19, адже тут проходять лікування в основному пацієнти у тяжкому стані. Учасники зустрічі обговорили також питання вакцинації населення від коронавірусу, яке наразі є дуже актуальним.
Також було зазначено, що більшість органів місцевого самоврядування району фінансово підтримують заклади охорони здоров’я, які територіально до них відносяться, місцевими радами затверджено програми підтримки медичної галузі, але цих коштів не вистачає.
Голова райдержадміністрації наголосив, що спільна робота медиків та влади буде спрямована на покращення надання медичної допомоги мешканцям району. Пріоритетні проблемні питання, які потребують негайного вирішення, будуть розглянуті на виїзному засіданні Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради в травні у м.Ізмаїл, на яке запрошені і керівники закладів охорони здоров’я району.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації