Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вперше разом із країнами Європи. Свято офіційно перенесли з 9 травня на 8 травня. Від минулого року вшанування пам’яті полеглих героїв та борців з нацизмом встановлено на загальнодержавному рівні на 8 травня – день капітуляції Німеччини. Мета цього пам’ятного дня – ще раз нагадати про невинних жертв війни, про безглуздо знищених в результаті бойових дій людей, про жахливі воєнні злочини, злочини проти людяності. Народи повинні були примиритися для того, щоб не допустити повторення подібних подій знову. На жаль, наші сподівання не завжди виправдовуються і українцям знову доводиться боронити своє право на існування, яке цього разу заперечують російські нацисти. У 2024 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з рф. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. У наш час усі цивілізовані країни на чолі з Україною так само, як і багато років тому, протистоять ворогу, який чинить жахливі злочини проти людства. Своєю мужністю та стійкістю український народ доводить прагнення до миру у всьому світі.

Ми дякуємо всім героям, які боронили чи нині боронять нашу Землю, наш Народ, нашу Державу!

Ми дякуємо всім, хто разом із нами протистоїть найбільшому злу сьогодення!

Ми пам’ятаємо та схиляємо в молитві голову за кожного, хто героїчно загинув від рук фашистів і рашистів.

І ми віримо у наших захисників та наш нездоланний народ, який обов’язково здобуде Перемогу в ім’я європейського майбутнього рідної Батьківщини. В День пам’яті та примирення на офіційному рівні відвідуються меморіали жертв Другої світової війни, підносяться квіти до пам’ятників учасників бойових дій, що встановлені практично в кожному населеному пункті. Це не свято урочистості та радості, а день суму та скорботи.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення в сквері Пам’яті сьогодні Кілійці схиляли голови у хвилині мовчання та покладали квіти до Меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій віні. В рамках відзначення Дня пам’яті і примирення в меморіальних заходах взяли участь працівники Ізмаїльського районного відділу №2 з питань пробації та суб’єкти пробації – підоблікові відділу.

Пам’ятаємо. Перемагаємо. Перемоги й миру Україні!