Пошрамовані ракетами, виснажені повітряними тривогами, українські міста зараз – свідки болю і людських трагедій. Як і ми, вони гоїтимуть свої рани, лататимуть вирви, повертатимуться до життя, щоб це життя у них зацвіло з новою силою.
Ми говоримо про відновлення наших міст вже зараз, не чекаючи перемоги, бо віримо, що робота в тилу є важливим компонентом її наближення.
Наші постраждалі міста не просто відродяться, а стануть ще кращими – дуже шкода, що тригером цього процесу стала війна. Однак це розуміння має не залишати іншого вибору, ніж будувати та реконструювати так, аби простір навколо був людиноорієнтованим, іншими словами – безбар’єрним.
Ми відновлюємо роботу над Альбомом безбар’єрних рішень – практичним посібником для будівельників, замовників, держслужбовців та активних громадян, що будуть долучені до процесу відновлення.
Альбом проілюструє на прикладах, як міське середовище може бути безбар’єрним і дружнім до всіх користувачів, зокрема й батьків з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю.
До роботи над посібником залучені архітектори, спеціалісти у сфері будівництва, науковці у сфері людського різноманіття, представники громадянського суспільства та маломобільних груп населення.
Альбом безбар’єрних рішень створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізується громадською організацією Безбар’єрність спільно з Мінрегіон у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробником Альбому виступає урбан-бюро Big City Lab.