1. /
  2. Новини
  3. /
  4. 🧩 Навіть добре знайомі...

🧩 Навіть добре знайомі простори – такі як дитячі майданчики – можуть містити бар’єри

🧩 Навіть добре знайомі простори – такі як дитячі майданчики – можуть містити бар’єри, якщо не подумати про потреби різних людей заздалегідь. І йдеться не лише про батьків, яким ніде сісти, чи підлітків, яким немає чим зайнятися. Навіть занадто яскравий колір може викликати дискомфорт.

Чому так? Пояснює та допомагає поглянути на простір інакше – очима різних користувачів – 📙 «Альбом безбар’єрних рішень» https://bbu.org.ua/pershii-rozdil-albomu-bezbar-iernih…. У цьому посібнику зібрані не тільки вдалі приклади, а й типові помилки. Не для критики, а для розуміння – як робити не варто.

Серед поширених бар’єрів зокрема:

🔹 Мало активностей. Часто майданчики взагалі не мають зон для різних форм активності. Вони не поділені за віком, не враховують потреби підлітків, молоді чи дорослих. Відсутні навіть прості місця для відпочинку – лавки, альтанки, затінок.
🔹 Одноманітність. Обладнання на ігрових та спортивних майданчиках часто однотипне, нецікаве, не підходить людям різного віку та різних здібностей. І дуже мало локацій пристосовані для відвідувачів із інвалідністю.
🔹 Розташування біля дороги. Якщо майданчик розміщений поблизу проїжджої частини чи парковки, це створює небезпеку. Машину можна не побачити або не почути, а шум і загазованість не додають комфорту.
🔹 Небезпечні матеріали й кольори. Деякі поверхні на майданчиках сильно нагріваються влітку та можуть обпекти. А надто яскраве оформлення, зокрема червоного кольору, здатне спричинити перезбудження чи сенсорне перевантаження у дітей з розладами аутистичного спектра та нейрорізноманітністю.
🔹 Непридатне покриття. Пісок або ґрунт після дощу створюють бруд на майданчику. Це не лише незручно – це робить локацію фактично недоступною для батьків із візочками та людей на кріслах колісних. А ще покриття може бути травмонебезпечним, якщо не захищає від падінь.

Ці приклади – не про «що не так». Це підказки, як зробити краще.

Більше – у Альбомі безбар’єрних рішень, створеному в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано ГО Безбар’єрність спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник Альбому – урбан-бюро Big City Lab.